Son Dakika
banner1

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan dönüşü değerlendirmeleri

Yunanistan'dan dönerken yerel seçim gündemini yorumlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Aralık sonrası aday açıklamalarına başlayacaklarını söyledi.

POLİTİKA 08.12.2023, 13:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan dönüşü değerlendirmeleriCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışı temasları hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda, BAE ve Katar dönüşü, ayağının tozuyla Yunanistan ziyaretini gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü.

Komşu ile olumlu yeni bir döneme girilmesine vesile olan ziyaret dönüşü Cumhurbaşkanı, her yurt dışı gezisinden sonra olduğu gibi uçakta önemli değerlendirmelerde bulundu.


Birçok konuya değinen Erdoğan, yerel seçimlere ilişkin de açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı, merakla beklenen belediye başkan adaylarının 14 Aralık'ta sonra açıklanmaya başlayacaklarını söyledi.

"15 Aralık sonrası peyderpey aday açıklamalarımızı yaparız"

Erdoğan şöyle konuştu:

"2019 yerel seçiminde biz Cumhur İttifakı başlığıyla bir adım atmadık. Ancak bu seçimde durum çok daha farklı. Şu an itibarıyla Milliyetçi Hareket Partisi'nden ve partimden arkadaşlarımız müşterek çalışmalarını sürdürüyorlar.

Hangi büyükşehirde, hangi illerde, hangi ilçelerde nasıl hareket edeceğiz, meclis üyeliklerinde nasıl hareket edeceğiz, bütün bu konuların hepsini arkadaşlarımız görüşüyorlar.

Öyle zannediyorum ki bu hafta içinde belli bir neticeye varacaklar. Ondan sonra bizim konseyimize getirecekler. Biz de bu yapılan çalışmayı gözden geçirerek süratle adım atıp, 2024’e dair Devlet Bahçeli ile bir araya gelip, kararımızı vereceğiz ve yola çıkacağız. 15 Aralık sonrası peyderpey aday açıklamalarımızı yaparız."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu