Son Dakika
banner1

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Ankara'nın 'yavaşlıktan' kurtulması gerekiyor''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Mamak'taki toplu açılış töreninde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ''CHP ayrıştırmadan duramaz. Irkçılık ve ayrımcılıkta kendi kötü geçmişiyle yarışıyor'' dedi. Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediyesi için partisinin adayı Turgut Altınok'a oy isterken "Ankara'nın 'yavaşlıktan' kurtulması, bir an önce hızlanması gerekiyor" dedi.

POLİTİKA 19.03.2024, 17:18
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Ankara'nın 'yavaşlıktan' kurtulması gerekiyor''


     
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Mamak'taki toplu açılış töreninde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:


Bugün Mamak'ta tamamlanan eser, yatırım ve hizmetlerin toplu açılışı için bir aradayız. Mamak'a olan şükran borcumuzu ödemek istiyorum. Türkiye'nin en kritik seçimlerinden birini yaptık. Mamak şahsıma yüzde 49 oranında oy verdi. Tüm Mamaklı kardeşlerime teşekkür ediyorum. Daha yüksek oy bekliyorduk demek ki mesajlarımızı iletmede eksikliklerimiz oldu. Her vatandaşımız bizim başımızın tacıdır.


''MAMAK 31 MART'TA DESTAN YAZACAK''
Biz eksik varsa kendimizde arar, hata varsa kendimize bakarız. Muhalefet ise bırakın kazandıklarını yenildiklerinde bile kendilerini sorgulayıp hesaba çekmezler. Bir günah keçisi bulup yollarına devam ederler. Mayıs seçimlerinde de aynısını yaptılar. Suçu vatandaşa ve adaylarına atıp kendilerini temize çektiler.

İnşallah Mamak 31 Mart'ta destan yazacak. Kazanmış olmamıza rağmen bu seçimde aldığımız oyu yeterli görmüyoruz. 31 Mart'ta Mamaklı kardeşlerimiz ile el ele verip eser siyasetini zirveye çıkaracağız.


Mamak 40'tan fazla vilayetin Ankara'ya giriş kapısı olan Ankara'nın nüfus açısından 4. ilçesidir. Resmi rakamları aldım, 35 bin dediler. Şu an karşımda 35 bin Mamaklı var. Amasız şartsız dün olduğu gibi bugün, yarın ve daima... Mamak'ın eski halini hepimiz hatırlıyoruz. Daha önceden akla gecekondular, yokluk yoksulluk gelirdi. Yatırımlarımızla bu tabloya son verdik. Mamak'ın eski görünümünden kurtulması için her alanda önemli atılımlar gerçekleştirdik. Artık büyüyecek yeri kalmamış, kimi ilçelere göre Mamak hala potansiyelli yüksek yerlerin başında geliyor. Mamak bu yarışta giderek öne geçiyor.

Bugün bu eser ve hizmet zincirine yeni halkalar ekliyoruz. 52 kalem yatırımı sizlerin hizmetine veriyoruz. Bu projeler arasında havuzlar, millet kıraathaneleri, kapalı pazar yerleri, kütüphaneler, gençlik merkezleri bulunuyor. Belediye ve bakanlıklarımızın yaptığı hizmetleri resmen hizmete alıyoruz.

Mamak belediyemizi gönülden tebrik ediyorum. İşçilerimizi kutluyorum. 31 Mart'tan sonra bunlara yenilerini ekleyeceğiz. Mamak'ın tavrının gerçek belediyecilikten olacağına yürekten inanıyorum.

Bu seçimlerde Mamak'ta bayrak değişimine gittik. Murat Köse kardeşimizin yerine Asım Balcı kardeşimizi aday gösterdik. Murat kardeşimize hizmetleri için teşekkür ediyorum. Yol arkadaşlığımızı başka alanlarda devam ettireceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye gönderme! ''Ankara'nın 'yavaşlıktan' kurtulması gerekiyor''

"BELEDİYE KAPISINI KİMSEYE KAPAMADIK"
31 Mart öncesinde siyasi rekabeti siyasi husumete dönüştürmeye çalışanlar var. CHP zihniyeti lafa gelince sağda solda sürekli ahkam keserler ama insanlarımızı kılık kıyafetleri, kökenleri üzerinden eleştirmeden de edemezler. Irkçılık ve ayrımcılıkta kendi kötü geçmişiyle yarışıyorlar. Biz sadece eser ve hizmet siyaseti yaptık, kimsenin kökenine ve inancına bakmadık. Belediye kapısını kimseye kapamadık. Her kim insanları etnik kökenine göre ayırıyorsa bu milletin huzurunu istemiyor demektir. Siyasiler olarak elbette yarışacağız ama aramıza nifak sokmaya çalışanlara karşı dikkatli olmalıyız.

"ANKARA'NIN YAVAŞLIKTAN KURTULMASI GEREKİYOR"
Ankara bir 5 yıl daha böyle yönetilmeyi kaldıramaz, bu kadar ihmale, yatırımsızlığa tahammül edemez. Ankara'nın "yavaşlıktan" kurtulması, bir an önce hızlanması gerekiyor.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu