Son Dakika
banner1

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Deste deste Eurolar kandile gönderildi!

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, Gençlik Aşkıyla Yeniden İstanbul programında gençlerle buluştu. Erdoğan, CHP-DEM İttifakındaki kirli pazarlığa tepki göstererek, "Deste deste Eurolar Kandil'e gönderildi" dedi.

POLİTİKA 30.03.2024, 16:25 30.03.2024, 18:43
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Deste deste Eurolar kandile gönderildi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'deki paradan kule skandalına tepki! ''Balya balya dolarları, avroları Kandil'e gönderiyorlar''
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'ndeki Gençlik Aşkıyla Yeniden İstanbul Programı'nda gençlerle buluştu. 11 milyon 500 bin üyelerinin olduğunu belirten Erdoğan, "Üye sayısında hiçbir parti bizimle aşık atamaz." dedi. CHP'deki para sayma görüntülerine tepki gösteren Erdoğan, ''Balya balya dolarların, avroların Kandil'e kadar gönderildiği bir dönem yaşıyoruz'' dedi.


     

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'ndeki Gençlik Aşkıyla Yeniden İstanbul Programı'nda gençlerle buluştu.

Gençlerin açtığı pankartları okuyan Erdoğan, "Adam bir kere kalbimize girmiş kardeşim parayla bu sevgiyi satın alamazsın." dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Bugün İstanbul'da sizlerle yüz yüze gerçekleştirdiğimiz bu programımıza canlı bağlantıyla diğer 80 ilimizdeki gençlerimizi de misafir ediyoruz. Diğer şehirlerimizdeki genç kardeşlerimin her birini de sevgiyle selamlıyorum. Az önce gençlerimizi dinledik, demek ki oluyor. Biz yaptık. Onlar, parlamentonun kapısını gençlerimize hep kapadılar ama biz açtık. Bizimle birlikte yeni bir dünya ülkemizde kuruldu. Güç kazanarak devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'deki paradan kule skandalına tepki! ''Balya balya dolarları, avroları Kandil'e gönderiyorlar''


Aramızdaki belediye başkan adaylarımıza, belediye meclis üyesi adaylarımıza ben şimdiden başarılar diliyorum. Yine bu vesileyle sizlerin şahsında tüm gençlerimizin Ramazan-ı Şerif'ini tebrik ediyorum. Rabbimden bizleri ramazana ulaştırdığı gibi bayrama da sağlıkla, huzurla, esenlikle eriştirmesini diliyorum. Bu mübarek günlerde Gazze başta olmak üzere dünyanın her neresinde yüreği kanayan, baskıya ve zulme maruz kalan bir kardeşimiz varsa Allah her birinin yardımcısı olsun.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'deki paradan kule skandalına tepki! ''Balya balya dolarları, avroları Kandil'e gönderiyorlar'' - Resim : 2

Barışın, adaletin, kardeşliğin ve dayanışmanın hakim olduğu bir dünyayı görmek inşallah hepimize nasip olur. Bunun için önce elimizdekilerin kıymetini bilecek, onlara sıkı sıkıya sarılacağız. Sonra da arzu ettiğimiz dünyanın inşası için çok çalışacağız. Ülke ve millet olarak en büyük hazinemiz olan şu İstanbul'un bu mücadelenin öncülüğünü yapacağına yürekten inanıyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'deki paradan kule skandalına tepki! ''Balya balya dolarları, avroları Kandil'e gönderiyorlar'' - Resim : 3

"BUGÜN SON 4 YILDAKİ 55'İNCİ GENÇLİK BULUŞMAMIZDA SİZLERLE BİR ARADAYIZ"
Programlarımıza gençlik aşkıyla diye başlıyoruz ya gerçekten gençlik aşkı başka bir şey. Gençlerimizle her buluşmamızda onlardaki enerjiyi, heyecanı, coşkuyu, aşkı hissediyoruz. Sizlerin dinamizmi bizi de yeniliyor, güçlendiriyor. Bugün son 4 yıldaki 55'inci gençlik buluşmamızda sizlerle bir aradayız. Biz birileri gibi gençlerimizle sadece seçimden seçime, sadece sandık ufukta görününce bir araya gelmiyoruz. Kendimiz gençlik hareketinde yetiştiğimiz gibi Türkiye'nin en büyük gençlik yapılanmasına sahip partisinin de hamdolsun genel başkanıyım. Partimizin sadece gençlik kollarının üye sayısı, bizden sonraki ikinci partinin toplam üye sayısından fazla.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'deki paradan kule skandalına tepki! ''Balya balya dolarları, avroları Kandil'e gönderiyorlar'' - Resim : 4

"ANA MUHALEFET DE DAHİL, HEPSİNİ TOPLA, BİR ÇUVALA KOY BİZİMLE AŞIK ATAMAZLAR"
Geçenlerde partimize malum bir katılım oldu. Suat Pamukçu kardeşimizin katılımını yaptık. Birisi de dedi ki Suat Pamukçu katılsa ne olur, bizim zaten 250 bin üyemiz var dediler. Senin 250 bin üyen var da AK Parti'nin üye sayısından haberin var mı? 11 milyon 500 bin üyemiz var. Böyle acemilik olur mu? Söylediği şeye bak. Bir milletvekilinin bize katılımı neymiş, kendilerinin 250 bin üyesi varmış. Demek ki bu matematik de bilmiyor, çok acemi. Bizim sayımız 11 milyon 500 bin üye. Şu anda Türkiye'de üye sayısı itibarıyla bizimle aşık atacak bir parti yok. Ana muhalefet de dahil, hepsini topla, bir çuvala koy bizimle aşık atamazlar.

"ZİYARET ETTİĞİMİZ HER ŞEHİRDE GÖZLERİMİZ ÖNCE GENÇLERİMİZİ ARIYOR"
Şu anda parti yönetiminin tüm kademelerinden parlamentoya ve belediyelere kadar her konumda gençlik kollarından yetişme arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Çünkü bizim gençlik kollarımız aynı zamanda ülkemizin en büyük siyaset okuludur. Böylesine büyük ve nitelikli bir gençlik hareketiyle birlikte çalışmaktan gurur duyuyorum. Sağımda, solumda işte gençler… Bizde her an her vesileyle gençlerimizle beraberiz. Bu tür programlarda hem gençlerimizle karşılıklı sohbet edip güzel vakit geçiriyor, hem de onlar için yapacaklarımızın ipuçlarını topluyoruz. Ziyaret ettiğimiz her şehirde gözlerimiz önce gençlerimizi arıyor. Programlarımızda gençlerimizin coşkulu seslerini duyamazsam mahzunlaşıyoruz.

"DEVRALACAĞINIZ EMANET ÇOK BÜYÜKTÜR"
Biliyorsunuz Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu gençlerimize armağan ettik. Kendimizi artık sizin vaktinizin misafiri olarak gördüğümüzü her fırsatta altını çizerek tekrarlıyoruz. Ülkemizin ve milletimizin geleceğini, gönül huzuruyla sizlere emanet edeceğimiz günler çok uzak değildir. İşte her iki tarafımda gençler var. Bir bayan, bir bay… Bunun için gençlerimizle sohbetlerimizde kendilerini maddi ve manevi her alanda en iyi şekilde yetiştirmeleri tavsiyesinde bulunuyoruz. Manevi derinlikle tamamlanmamış maddi bilgi, faydasız bir yük gibidir. Her ikisi bir arada olacak ki hem sizlere hem ailenize hem milletimize yüksek katma değere dönüşebilsin. Devralacağınız emanet çok büyüktür. Ülke yönetimiyle birlikte coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızın binlerce yıla sari medeniyet birikimimizin ifadesi olan kutlu dava bayrağının nöbetini sizler üstleneceksiniz.

"BU TABLO, GENÇLERİMİZE OLAN GÜVENİMİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRDİ"
Unutmayınız davası olmayanın sevdası da olmaz. Aşkı da olmaz, vizyonu da olmaz. Bunu 14-28 Mayıs'ta hep birlikte gördük, yaşadık. Türkiye, bu seçimlerde büyük bir felaketin eşiğinden döndü. Gençlerimizin üzerinde en çok hesap yapılan seçimlerin başında 14-28 Mayıs seçimleri geliyor. Aksi yöndeki tüm yönlendirme gayretlerine rağmen bu seçimlerde ilk defa oy kullanan 5 milyon gencimizin yarısından fazlası bizi tercih etti. Saflarını Türkiye Yüzyılı'ndan yana belirleyen gençlerimizin her birine teşekkür ediyorum. Bu tablo, gençlerimize olan güvenimizi daha da güçlendirdi. Şimdi önümüzde yeni bir sınama var. İnşallah 31 Mart seçimlerinde yine gençlerimizin desteği ve katkısıyla sandıktan milli iradenin en güçlü şekilde çıkmasını sağlayacağız.

"KİMSENİN İTİRAF EDEMEDİĞİ GİZLİ PAZARLIKLARIN DÖNDÜĞÜ BİR SEÇİM SÜRECİ YAŞIYORUZ"
Muhalefet de boş durmuyor. Sizlerin de takip ettiği gibi 14-28 Mayıs'taki sinsi oyunun bir benzerini diğer bazı yerlerde birlikte İstanbul'da da tekrar kurdular.

Balya balya dolarlar, balya balya avrolar... Bu görüntülerinin ortada dolaştığı hatta hatta Kandil'e kadar bunların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz. Rastgele konuşmuyorum, Kandil'e gidiyor ve gereği yapılıyor. Kimsenin itiraf edemediği gizli pazarlıkların döndüğü bir seçim süreci yaşıyoruz. Yıllardır ağızlarını her açtıklarında şeffaflıktan dürüstlükten bahsedenlerin foyası her gün biraz daha ortaya çıkıyor. Haftalardır ne para kulelerinin makul ve mantıklı bir izahını yaptılar, ne de gizli pazarlıkların arkasında neler olduğu açıkladılar. Tutarsız mantıksız, özellikle siz gençlerin aklıyla alay eden ifadelerle bu skandalları gözden kaçırmaya kalktılar.


Gençlerimiz üzerinden yapılan darbe güzellemelerini milletimiz yüzü kızararak seyretti. Tüm bunlarla sadece kendilerini rezil etmekle kalmadılar. Aynı zamanda Türk siyaseti de kirlendi. Siyaset kurumuna olan inancı sarstılar.

"TRAFİK BAŞTA OLMAK ÜZERE HER ALANDA İSTANBUL GERİYE GİTTİ"
İstanbul'un son 5 senedir bir fetret devri yaşadığını biliyoruz. Trafik başta olmak üzere her alanda İstanbul geriye gitti. İrtifa kaybetti. Meydanlarda söz veren ama tutmadığı sözler hatırlatılınca unuttum diyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Fatih'in emaneti bu aziz şehrin 5 yılını heba edenlere bir kez daha aynı fırsatı vermemek gerekiyor. Biliyorsunuz İstanbul'da büyük şehre genç sayılabilecek bir kardeşimizi, Murat Kurum'u aday yaparak sizlere olan güvenimizi gösterdik. Bu şehri İstanbul'u depreme hazırlıktan ulaşım sorununun çözümüne her alanda Türkiye Yüzyılı belediyeciliğine hazırlamak istiyoruz.

Gerçek belediyecilik özlemi içindeki diğer şehirlerimizde de eser ve hizmet döneminin kapılarını aralamalıyız. Hepsinin ötesinde belediyelerimizin kaynaklarını gençlerimiz için seferber etmeleri gerekiyor. Giderek artan sayıda hizmete giren millet kütüphaneleri, gençlik merkezleri ve benzeri eserlerin her biri adeta gençlerimiz için birer yaşam alanı oldu. Yeni dönemde önce gençlerimize verdikleri hizmetleri hakkıyla ifa edip edemedikleri gözüyle bakacağız. Gençlerimizi ihmal edenleri biz de ihmal edeceğiz.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu