Son Dakika
banner1

Cumhur İttifakı'nın ABB Başkan adayı Altınok vaatlerini açıkladı: Ankara tekrar parlayacak

Cumhur İttifakı'nın ABB Başkan adayı Turgut Altınok, 'Proje Tanıtım Toplantısı'nda yerel seçime 35 gün kala vaatlerini açıkladı. Ankara'yı hak ettiği yere taşımanın en büyük hedefleri olduğunu ifade eden Altınok, "Başkenti Türkiye'nin parlayan yıldızı yapacağız" dedi.

POLİTİKA 25.02.2024, 14:10
Cumhur İttifakı'nın ABB Başkan adayı Altınok vaatlerini açıkladı: Ankara tekrar parlayacak


Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, ATO Congresium'da düzenlenen proje tanıtım toplantısında konuştu.

Turgut Altınok'un açıklamalarından satırbaşları:

"BAŞKENT'İ YÖNETMEK HERHANGİ BİR ŞEHRİ YÖNETMEYE BENZEMEZ"

"Bugün cumhuriyetimizin kalbi, milli mücadelemizin merkezi güzel Ankara'mızın kaderini değiştirecek, ihmal edilmişliğine ve makus talihine son verecek projelerimizi, sizlerle paylaşmak için buradayız. Başkenti yönetmek, herhangi bir şehri yönetmeye benzemez. Başkentimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından cumhuriyetimizin model şehri olarak tasavvur edilmiş ve özel bir misyonla planlanmıştır. Başkentimiz, bu anlayışı hayata geçirecek ve sürdürecek bir sorumlulukla yönetilmeyi hak etmektedir. Ancak ve ne yazık ki, Ankara'mız kodlarında var olan bu büyük emaneti taşımakta, zorlanır hale gelmiştir. Ankara'yı hak ettiği yere taşımak en büyük hedefimiz. Ankara'mızı birlikte inşa edeceğiz. Yeni dönemde Ankara her alanda örnek bir Başkent olacak. Ankara'yı Türkiye'nin parlayan yıldızı yapacağız."

'5 SANTİMETRE DAHİ METRO YOK'

"Seçilirsem Ankara'ya 58 kilometre metro yapacağım dediler. 5 yılda yapılan 5 santimetre metro bile yok. Hepsini AK Parti yaptı. Allah'ın verdiği sudan para kazanılır mı dedi. Şu an Türkiye'ye baktığımızda su parası en pahalı şehir Ankara'dır. Bu sözü de tutmadı. İndirim yapmak yerine zam üstüne zam yaptı. "

'BİZİM SÖZÜMÜZ BAŞKALARININ SÖZÜNE BENZEMEZ'

"Kimsenin işiyle, ekmeğiyle oynamayacağız dediler, binlerce kişi işsiz kaldı. Bizim sözümüz kimsenin sözüne benzemez. Kimsenin ekmeğiyle işiyle oynamayacağız. Ben çalışan işçilerimizin alın terinin aklını vereceğim. Büyükşehir'de çalışan işçilerin hakkını vereceğim ve Büyükşehir'de çalışan işçilerimizin maaşına zam yapacağım. Bu Altınok sözüdür."

'ANKARA'NIN 5 YILI BOŞ YIL OLDU'

"Her mahalleye kreş ve kütüphane, teknoloji üniversitesi, kültür kenti, uzay bilimleri üniversitesi sağlık kenti vaatleri sadece hayalde kaldı. Ankara'ya fuar alanı kazandırılacaktı, ancak bu projede de hiçbir ilerleme kaydedilmedi. Keşke Ankara, hizmet üreten bir yönetimle tanışsaydı, mazeretler değil, gerçeklerle aydınlanmış olsaydı. Ankara'nın 5 yılı boş yıl oldu. Sanal belediyecilik miadını bugün itibarıyla doldurdu."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu