Son Dakika
banner1

CHP’li Aytuğ Atıcı, CHP-DEM Parti ittifakını itiraf etti! "Açık açık ittifak yaptık"

CHP’li Aytuğ Atıcı, CHP-DEM Parti ittifakını canlı yayında itiraf etti. "Açık açık ittifak yaptık. Bunun daha ötesi yok ki." diyen Atıcı'nın "Kent uzlaşısı çerçevesinde açık seçik herkesin gözü önünde bir ittifak yaptık." sözleri gündem oldu.

POLİTİKA 03.03.2024, 09:57
CHP’li Aytuğ Atıcı, CHP-DEM Parti ittifakını itiraf etti! "Açık açık ittifak yaptık"

31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlere sayılı günler kala  CHP'de kapalı kapılar ardından yürütülen pazarlıklar ise gün yüzüne çıkıyor. 

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olan DEM Parti ile 'kent uzlaşısı' adı altında yapılan 'iş birliği' gündemdeki yerini koruyor.

"DEM PARTİ İLE AÇIK AÇIK İTTİFAK YAPTIK"
CHP lideri Özgür Özel, "Bu CHP'nin tek başına girdiği bir seçim. Herhangi bir ittifak yok." dese de, eski CHP milletvekili Aytuğ Atıcı'dan canlı yayında dikkat çeken bir itiraf geldi.

KRT TV'ye konuk olan Atıcı, ''(DEM Parti ile) Açık açık ittifak yaptık. Bunun daha ötesi yok ki. Kent uzlaşısı çerçevesinde açık seçik herkesin gözü önünde bir ittifak yaptık" dedi.

"KİMSE GİZLEYEMEZ"
Atıcı sözlerinin devamında şu cümleleri kurdu:


"Gizli ittifak tabi ki değil, kimse gizleyemez zaten. Gizli ittifak nerede yapıldı? Zafer Parti'de yapıldı, dünya başımıza yıkıldı. Esenyurt'ta yaşanan, Mersin'de yaşanan, Akdeniz'de yaşanan bir iş birliğidir. Kent uzlaşısı adı altında elbette ki bir işbirliği yapılmıştır. Keşke daha çok yerde yapılsaydı."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu