Son Dakika
banner1

CHP Sözcüsü'nden Erdoğan hakkında skandal sözler: Din savaşı çıkarmaya çalışıyor

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Gazze'de yaşananlar üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı skandal sözlerle hedef aldı. Erdoğan'ın kalıcı ateşkes için yürüttüğü çabaları görmezden gelen Yücel, "Erdoğan, Filistin-İsrail sorununu uluslararası sorun olmaktan çıkarıp bir din savaşları haline getirmeye çalışıyor" açıklamasında bulundu.

POLİTİKA 28.11.2023, 09:05
CHP Sözcüsü'nden Erdoğan hakkında skandal sözler: Din savaşı çıkarmaya çalışıyor

Terör devleti İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye yönelik sürdürdüğü katliam saldırılarında, bugüne kadar on binlerce masum sivil katledildi. Çoğunluğunu çocuk ve kadınların oluşturduğu ölümler sürerken, başta Türkiye olmak üzere bölgesel güçler, işgalci İsrail'in saldırılarını durdurmak için harekete geçti. CHP Sözcüsü Deniz Yücel, partisinin Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yücel'in sözleri, CHP'de 'sözde' değişim sonrası zihniyetin değişmediğini bir kez daha kanıtladı.

CHP Sözcüsü Yücel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında akla ziyan sözler: Din savaşı çıkarmaya çalışıyor
Gazze'de yaşananlar üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı skandal sözlerle hedef alan Yücel, "Erdoğan, Filistin-İsrail sorununu bir iç politika malzemesi yapabilmek için, uluslararası sorun olmaktan çıkarıp bir din savaşları haline getirmeye çalışıyor. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde kullanacağı en önemli argümanlardan birisi İsrail-Filistin meselesidir." açıklamasında bulundu.
Erdoğan'ın yürüttüğü barış diplomasisini hiçe sayan CHP'li Sözcü, "Erdoğan'ın güven vermeyen, sürekli U dönüşlü dış politikası Türkiye'yi sahanın dışına itti. Umarız bu hatalardan ders çıkarılır." şeklinde konuştu.
Erdoğan'ın Almanya'ya verdiği ayar Yücel'in de ayarlarını bozmuştu
Yücel geçtiğimiz günlerde de Erdoğan'ın Almanya ziyaretini hedef almış, Türkiye'yi, 'parasıyla uçak almak için kapı aşındıran bir ülke' olarak gösterdiğini iddia etmişti.

Erdoğan'ın Alman basınına verdiği ayarı görmezden gelen Yücel, Cumhurbaşkanı'nın Almanya'da soğuk karşılandığını ve Alman medyasının eleştirisine maruz kaldığını ileri sürmüştü.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu