Son Dakika
banner1

CHP'nin DEM'li ittifak adayı Ahmet Özer'den Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu itirafı!

Türkiye'de 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala CHP-DEM ittifakının Esenyurt Belediye Başkan adayı Ahmet Özer katıldığı canlı yayında skandal sözler sarf etti.

POLİTİKA 07.03.2024, 07:38
CHP'nin DEM'li ittifak adayı Ahmet Özer'den Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu itirafı!

CHP, PKK'nın siyasi uzantısı DEM Parti ile "kent uzlaşısı" adı altında ittifak yaptı. Kirli ittifakın ilk adımı olarak CHP Esenyurt adayını değiştirdi, "Kürdistan" çıkışları ile bilinen Ahmet Özer, aday gösterildi. Özer, konuk olduğu bir televizyon programında kirli ittifakın varlığını bir kez daha yineledi. "Kent uzlaşısının adayı olarak ortaya çıktım" diyen Özer, teklifin Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu'ndan geldiğini söyledi.

CHP'nin DEM Parti ile yaptığı kirli ittifaka ilişkin her geçen gün yeni bir detay ortaya çıkıyor. Bilindiği üzere, CHP DEM Parti için Esenyurt ilçe belediye başkan adayı Ali Gökmen'in yerine DEM'e yakın bir isim olan Ahmet Özer'i getirmişti.

CHP-DEM'in ortak adayı Ahmet Özer kirli ittifakı canlı yayında yineledi


"KENT UZLAŞISININ ADAYI OLARAK ORTAYA ÇIKTIM"

Skandal "Kürdistan" sözleri ile bilinen Özer, katıldığı bir televizyon programında CHP-DEM ittifakına ilişkin konuştu. Açık açık kirli ittifakı itiraf eden Özer, "Ben kent uzlaşısının adayı olarak ortaya çıktım. Bana böyle bir öneri yapıldığında da seve seve kabul ettim" dedi.

"ADAYLIK ÖNERİSİ ÖZEL VE İMAMOĞLU'NDAN"

Önerinin kimden geldiğine ilişkin soruya da cevap veren Özer şunları söyledi:

"Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) bana böyle bir adaylığı önerdi. Öneri Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. DEM Parti bu ülkenin barışı için teminattır."

CHP, DEM İÇİN ADAYINI DEĞİŞTİRMİŞTİ

CHP de DEM Parti için Esenyurt ilçe belediye başkan adayı Ali Gökmen'in yerine DEM'e yakın bir isim olan Ahmet Özer'i getirmişti. 2015'te HDP'den Van'da milletvekili adayı olan Özer, Kürtler'in devlet kurma hakkının olduğunu savunuyor.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu