Son Dakika
banner1

CHP'nin adayından şok sözler.. Öcalan hain falan değil, PKK yok artık

CHP'li Başkan adayı Şükrü Erdem'den skandal sözler: Siz bana güvenin, Abdullah Öcalan hain değil! PKK falan yok, bitti o işler...

POLİTİKA 20.03.2024, 18:13
CHP'nin adayından şok sözler.. Öcalan hain falan değil, PKK yok artık

Son dakika haberi: Türkiye sabah.com.tr'nin ortaya çıkardığı görüntüleri konuşuyor. CHP'li Mustafakemalpaşa Belediye Başkan adayı Şükrü Erdem, seçim çalışmaları kapsamında girdiği bir kahvehanede vatandaşları adeta terör örgütü PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan'ın masumiyetine inandırmaya çalıştı. Sabah.com.tr'nin ulaştığı görüntülerde Şükrü Erdem'in, "Siz bana güvenin, Abdullah Öcalan hain değil! PKK falan yok, bitti o işler." dediği duyuluyor. Vatandaşlar ise Erdem'in sözlerine, "Kandil'den oy isteyin" diyerek tepki gösteriyor. 

Sosyal medyada Şükrü Erdem ve CHP'ye tepkiler çığ gibi büyürken, konu sosyal medya platformu X'te gündem olarak trend listesine girdi. Erdem ve CHP ise tüm öfkeye rağmen sessizliğini koruyor.

CHP ile DEM Parti arasındaki 'Kent Uzlaşısı' her gün yeni bir skandal söylemi ortaya çıkarıyor. CHP'nin adayları DEM Parti'ye yaranabilmek için terörü meşrulaştıracak küstah söylemlerde bulunuyor. Esenyurt'ta DEM Parti'nin isteği ile CHP'den aday olan Ahmet Özer, Esenyurt'u kazanmaları halinde il olmak için referandum talebinde bulunulabileceğini söylemiş ve büyük tepki çekmişti.

 'Kent Uzlaşısı' sonrası bir skandal açıklama da eden CHP'nin Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem'den geldi. Erdem, seçim çalışması sırasında girdiği kahvede terör elebaşı Abdullah Öcalan'ı aklamak için akla ziyan ifadeler kullandı. Erdem'in, kahraman Mehmetçik Irak'ın kuzeyinde PKK'yı yok etmeye hazırlanırken, "Artık PKK falan yok. Bitti o işler." şeklinde konuşması da dikkat çekti.

"ÖCALAN HAİN DEĞİL, SİZ BANA GÜVENİN"

CHP'li Mustafakemalpaşa Belediye Başkan adayı Şükrü Erdem, girdiği bir kahvehanede terör örgütü PKK'yı ve terörist başı Abdullah Öcalan'ı meşrulaştırmak için elinden geleni yaptı. Kent Uzlaşısı adı altında DEM Parti ile ittifak yapan CHP'nin adayı Erdem, "Öcalan hain değildi. Bunu devlet kendi kendine canavar yaptı." dedi.

Bebek katili Öcalan'ı korumak için skandal sözlerini sürdüren Erdem, "Siz bir konuda bana güvenin. Adam hain değil." dedi.

"ARTIK PKK FALAN YOK, BİTTİ O İŞLER"

Türkiye, Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'ya karşı büyük bir operasyona hazırlanıyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın deyimiyle, "Teröristan" oluşumuna izin verilmeyecek. Tam bu sırada CHP'li Erdem'in, "Artık PKK falan yok. Bitti o işler." ifadelerini kullanması da dikkat çekti.

TÜRKİYE BU SKANDALI KONUŞUYOR

Sabah.com.tr'nin yayınladığı görüntüler sosyal medyada infial yarattı. Sosyal medya kullanıcıları Şükrü Erdem'e ve CHP'ye adeta öfke kustu.

O paylaşımlardan bazıları şöyle:

- Yazıklar olsun.

- CHP'nin Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem, vatandaşlara bebek katili Abdullah Öcalan'ın hain olmadığını anlatmaya çalıştı.

- CHP'nin DEM ittifakını geçtik Öcalan'ı terörist olarak görmüyor adamlar.


- "Öcalan terörist değil, bana güvenin." şu cümleyi bırakın bir AK Parti Belediye Başkan adayı bir AK Parti'nin bir mahalle başkanı kursaydı şuan ülke çapında gösteriler yaşanırdı. Bu ülkede de herkes eşittir ama CHP'liler çok daha eşittir.

- Bu kadar da olmaz!!

- İnsan bunun gerçek olacağına bile inanamıyor ama görünen o ki gerçek. Abdullah Öcalan'ın terörist olmadığını bir CHP'li belediye başkan adayı söylüyor. Nasıl bir vicdan, nasıl bir insansınız siz? Onca şehit, onca şehit yakını! Hiç mi vicdanınız sızlamıyor! Vallahi yazıklar…

- DEM'li Siyasetçiler bile bu kadar rahat "ÖCALAN TERÖRİST DEĞİL" diyemezken; CHP'li Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem "Bana güvenin ÖCALAN TERÖRİST DEĞİL." dedi. CHP Terörün odak noktası haline gelmiştir. Siyasetçisinden, destekçisine hepsi yargılanmalı.

- CHP ne zamandır PKK'yı aklama ajansı haline geldi?

CHP'NİN ESENYURT ADAYI DA SKANDAL İFADELER KULLANMIŞTI

Kandil'den gelen talimat sonrası CHP ile DEM Parti arasında öncelik İstanbul olacak şekilde 'Kent Uzlaşısı' adı altında ittifak sağlandı. CHP'li başkanlara oy vermek karşılığında DEM Parti'nin daha önce terörle de iltisaklı olduğu tespit edilen birçok ismi Meclis adaylığı listelerine seçilecek yerlerden yerleştirildi. DEM Parti, İBB'de grup kurmayı CHP ile ittifak yaparak neredeyse sağlarken, Esenyurt'ta ise aza tamah etmeyerek CHP'den kendi belirlediği ismi aday yaptırdı.

Daha önce terör örgütü PKK ve Öcalan lehine birçok söylemi bulunan Ahmet Özer, geçtiğimiz günlerde de seçimi kazanmaları halinde Esenyurt'un referandum talep ederek il olabileceğini söyledi.

İMAMOĞLU, DEM PARTİ'YE KARŞI ÇIKANA KAPIYI GÖSTERİYOR

CHP'de İBB Başkanı gibi değil Genel Başkan gibi hareket eden Ekrem İmamoğlu, DEM Partililer ile çalışmayacağını söyleyen CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı ve Grup Başkanvekili Burcu Köksal'ı hedef almış, "Kendisine başka parti bulsun" diyerek DEM Partililerin kendisi için vazgeçilmez olduğunu gözler önüne sermişti.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu