Son Dakika
banner1

CHP'li vatandaşın AK Partili polis sorusu Muharrem İnce'yi çıldırttı

Seçimlere doğru siyaset gündemi hareketli. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Zonguldak'taydı. İnce'nin ziyareti sırasında dikkat çeken anlar yaşandı.

POLİTİKA 25.04.2023, 09:10
CHP'li vatandaşın AK Partili polis sorusu Muharrem İnce'yi çıldırttı

Vatandaşın sözleri İnce'yi küplere bindirdi! Ziyaret ettiği ilde dikkat çeken anlar

"AYIP, ÖYLE ŞEY DENİR Mİ?"

Ziyaret sırasında bir vatandaş, İnce'ye "Ak Parti'nin polisleri seni nasıl koruyor?" diye tepki gösterdi. İnce de tepkiye tepkiyle cevap verdi. Kendisine eşlik eden polislerin devletin polisi olduğunu söyleyen İnce, "Devletin polisi onlar. AK Parti'nin polisi olur mu? Olur mu öyle şey. Bu devletin polisi onlar. Her zaman devletin polisi onlar. Ayıp, öyle şey denir mi? Yaşından utan" diye tepki gösterdi.

"ONLAR TÜRK DEVLETİNİN POLİSLERİDİR"

Yaşanan tepkinin ardından konuşan İnce, "Sokaktaki ilgiyi görüyorsunuz. Bu seçimin sürpriz partisi biz olacağız. Türkiye'nin neresine gidersek gidelim özellikle gençler bir değişim istiyor. Bu değişimi gerçekleştirecek olan ilkeli, duruşu olan Atatürkçülerin partisi Memleket Partisi. Bu değişimi gerçekleştireceğiz. Milletimizin isteği Allah'ın izniyle bu iş olacak. Çok ayıp tabi o tepkiyi şahsıma almıyorum. Bana değil o. Etrafımızda Zonguldak Emniyetinden polis arkadaşlarımız var. Onlara 'AK Parti'nin polisleri seni nasıl koruyor bak' demek çok büyük saygısızlıktır. Onlar Türk Devleti'nin polisleridir. Bizim arkadaşlarımızdır. Onlara 'AK Parti'nin polisi' diye hitap etmesini hiç şık bulmadım. Ben onu kendime alınmıyorum ama o yapılan iş devlete saygısızlıktır. Polislere saygısızlıktır. Ben Türk Polisleri'ne canımı emanet ediyorum. Hangi siyasi görüşten olurlarsa olsun kardeşlerimdir. Ayrıca fakir fukara çocuklarıdır" diye konuştu.

CHP’Lİ YÖNETİCİDEN 'YUVANIZA DÖNÜN' ÇAĞRISI

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Merkez İlçe Yöneticisi Ahmet Kuzgun, Muharrem İnce’nin yanına gelerek, “Geçen dönem sizinle beraberdik, yine beraber olacağız. Yuvanıza dönün. Yuvanız bizim yerimiz” dedi. İnce ise sarıldıktan sonra Kuzgun’a “Teşekkür ederim” diyerek cevap verdi.

"SANA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

Bir vatandaş da Muharrem İnce'ye, "Sana hakkımı helal etmiyorum, verdiğim oyu helal etmiyorum" diyerek tepki gösterdi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu