Son Dakika
banner1

CHP'li başkan Erdoğan açtı diye belediye otobüslerine köprüyü yasakladı

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Erdoğan nefreti yüzünden halkı mağdur ediyor. Karalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hizmete açtığı ve Türkiye'nin en büyük 4. köprüsü olan Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden belediye otobüslerinin geçmesine izin vermiyor.

POLİTİKA 07.06.2023, 09:55
CHP'li başkan Erdoğan açtı diye belediye otobüslerine köprüyü yasakladıSabah'ın haberine göre, otobüs şoförleri yeni açılan köprüyü kullanmayıp otobana girerek, yolu yaklaşık 5 kilometre uzatması vatandaşların büyük tepkisine neden oluyor. Vatandaşlar, "Köprünün yanından geçiyoruz. Köprüyü kullansak 2 dakika sonra kent merkezine ulaşacağız. Ama otobüsler daha uzakta bulunan otobana giriyor ve aynı noktaya 15 dakika sonra ulaşıyoruz. Zeydan Karalar bu köprüyü kendisi yapmadığı için otobüsleri buradan geçirtmiyor. Şoförlere 'Niye köprüyü kullanmıyorsunuz' diye sorduğumuzda 'Kullanmayacağımıza dair talimat var' diyorlar. Zeydan Karalar Adanalılara işkence yapıyor. Yazıklar olsun" dediler.

'PARAM YOK' DİYEREK KÖPRÜYÜ YARIM BIRAKMIŞTI
2016 yılında eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü tarafından temeli atılan ve yarısı tamamlanan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, 2019 seçimlerinde koltuğu devralan CHP'li başkan Zeydan Karalar tarafından "Param yok" denilerek olduğu gibi bırakıldı.

Büyükşehir belediyesine verilen 169 milyon lira borçlanma yetkisini yeterli bulmayan Başkan Karalar, bu kez de "Biz bu köprüyü mühendislere incelettik. Bu köprüyü bitirmek için 730 Milyon TL'ye ihtiyaç var" şeklinde açıklamada bulunmuştu.


Erdoğan nefreti yüzünden halkı mağdur ettiler: CHP'li başkan Erdoğan açtı diye belediye otobüslerine köprüyü yasakladı

ERDOĞAN DEVREYE GİRDİ VE KÖPRÜYÜ AÇTI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaşanan olay sonrasında devreye girdi ve köprü projesibi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı devraldı. 700 milyon liralık kaynak aktarımı onaylandı.


Türkiye'nin en büyük 4. köprüsü Başkan Erdoğan tarafından 28 Nisan'da Adanalıların hizmetine açıldı.

ERDOĞAN AÇTI DİYE BELEDİYE OTOBÜSLERİNİ GEÇİRTMİYOR
İddialara göre CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, halk otobüsü şoförlerine güzergahlarında olmasına rağmen köprüyü kullanmaması yönünde talimat verdi.

Karalar'ın talimatı Adanalıların büyük tepkisine neden oldu. Nusret Gencer, "Yıllardır açılmayan köprü açıldığı zaman çek sevindik. Ama bu sevincimiz yarıda kaldı. Şehir Hastanesi'ne giderken köprünün yanından geçiyoruz ama şoförler köprüye girmiyor ve eski yolu kullanıyor.

2 dakikada hastanede olacakken yol uzuyor. Bu köprünün amacı neydi yolu kısaltmak ve trafiği rahatlatmak. Hastane çıkışında da bu kez otobanı kullanıyorlar.

Erdoğan nefreti yüzünden halkı mağdur ettiler: CHP'li başkan Erdoğan açtı diye belediye otobüslerine köprüyü yasakladı - Resim : 2

"KULLANIRSAK YEVMİYEMİZDEN KESİYORLAR"
Şoförlere "'Neden köprüyü kullanmıyorsunuz' diye sorduğumuzda 'Talimat var kullanırsak yevmiyemizden kesiyorlar' diyorlar. Bir de başkan Karalar tasarruftan bahsediyor. Otobüsler köprüyü kullansa daha az mazot yakacak ama olay başka. Bu köprüyü Cumhurbaşkanınız yapıp Adanalılara hediye ettiği için çekemiyor" dedi.

Yorumlar (0)