Son Dakika
banner1

CHP FÖTÜ hamisi Sadullah Ergin'i savundu.. Düzeni değiştiriyoruz

CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Sadullah Ergin'in CHP listesinden aday gösterilmesine gelen eleştirilere "Tepkiler olur, tepkiler olacaktır. 2018'de ve ondan önceki seçimlerde oldu. Önemli olan bunların üzerinden düzeni değiştiriyor ve Türkiye'nin önünü açıyor olmamız." yanıtını verdi.

POLİTİKA 11.04.2023, 00:05 11.04.2023, 00:30
CHP FÖTÜ hamisi Sadullah Ergin'i savundu.. Düzeni değiştiriyoruz

CHP Sadullah Ergin’i böyle savundu!… ‘Düzeni değiştiriyoruz’

CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Sadullah Ergin’in adaylığı konusunda gelen eleştirilere NTV yayınında yanıt verdi.

‘ÖNEMLİ OLAN DÜZENİ DEĞİŞTİRİYOR OLMAMIZ’
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin’in adaylığının parti içinde sıkıntı yarattığı ifade edilirken Salıcı, bu iddialara ilişkin şöyle konuştu:

“İsimler üzerinden giden bir süreç yürütmedik. Şu isim şuraya olsun, bu isim buraya olmasın şeklindeki bir görüşmeyi doğru bulmadık. İş birliği konusunda prensip kararı alındı. Siyasetler, kişiler üzerinden yürümez. Siyasetler, partiler ve fikirler üzerinden yürür. Biz ittifakın içindeki siyasi partiler olarak beraber yürüdük. Tepkiler olur, tepkiler olacaktır. 2018’de ve ondan önceki seçimlerde oldu. Önemli olan bunların üzerinden düzeni değiştiriyor ve Türkiye’nin önünü açıyor olmamız.”

Yorumlar (0)