Son Dakika
banner1

CHP'de Muharrem İnce paniği: 'Adaylıktan çekil' çağrısı

CHP Milletvekili Gürsel Erol'un, Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'ye yaptığı 'Adaylıktan çekil' çağrısına ilk cevap Memleket Partisi Sözcüsü Prof. Dr. İpek Özkal Sayan'dan geldi. Memleket Partisi cumhurbaşkanı adayını belirledi. Genel Başkan Muharrem İnce, oy birliği ile cumhurbaşkanı adaylığına seçildi.

POLİTİKA 13.03.2023, 13:14
CHP'de Muharrem İnce paniği: 'Adaylıktan çekil' çağrısı

İnce'nin cumhurbaşkanı adaylığının açıklanmasının ardından altılı masada büyük rahatsızlık oluştu. Oyunun bölünmesi endişesiyle paniğe kapılan CHP'den bugün bir teklif geldi.

"ADAYLIKTAN ÇEKİLMESİNİ BEKLİYORUZ"

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, konuk olduğu programda Muharrem İnce'ye dikkat çeken bir çağrıda bulundu.

Erol, İnce'nin adaylıktan çekilmesini beklediklerini belirterek, "Muharrem İnce'nin, Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz. Akıllı ve mantıklı bir adamdır. Yuvasına geri döner diye bekliyorum. Muharrem Bey partinin mutfağından yetişmiş, her türlü seviyede görev almış birisi. Gençlik kolu başkanlığı, belediye meclis üyeliği, milletvekilliği, grup başkanvekilliği, en son cumhurbaşkanı adaylığı..." ifadelerini kullandı.

İNCE KANADINDAN İLK CEVAP

CHP'nin bu çağrısı sonrası Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin ne cevap vereceği merak ediliyordu.

Memleket Partisi Sözcüsü Prof. Dr. İpek Özkal Sayan CHP'nin teklifine "Biz o tartışmalara girmiyoruz. Cumhurbaşkanı adayımızı dün itibariyle seçtik, Memleket Partisi olarak yolumuza devam ediyoruz. Ülkemizin çıkarları doğrultusunda hareket etmeye kararlıyız." şeklinde cevap verdi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu