Son Dakika
banner1

Bülent Turan'dan Davutoğlu'na: Silin bu sığ tweeti

AK Parti'li Bülent Turan, Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu'nun Başkan Erdoğan'a ve AK Parti milletvekillerine dil uzatmasına "Konya'dan CHP milletvekili olup olmayacağınıza odaklanın ve silin bu sığ tweeti." sözleriyle tepki gösterdi.

POLİTİKA 02.02.2023, 09:34
Bülent Turan'dan Davutoğlu'na: Silin bu sığ tweeti

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun "Erdoğan, ehliyet ve şahsiyet sahibi kadrolardan toplanamayan milletvekili grubuna kadar düşmüşsün." ifadelerine tepki gösterdi.

"DARBELERE, OPERASYONLARA RAĞMEN FİRE VERMEDİ"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti grubuna yönelik uyarısının baş göz üstüne olduğunu belirten Turan, şunları kaydetti:

"Ama bilin ki AK Parti Grubu 20 yıldır tüm görevleri, sizi hak etmediğiniz genel başkanlıktan almak da dahil eksiksiz yerine getirdi. Geçmeyen bir tek kanun, sonuçlanmayan bir tek komisyon olmadı. Darbelere, operasyonlara rağmen fire vermedi.

"SİZ KONYA'DAN CHP MİLLETVEKİLİ OLUP OLMAYACAĞINIZA ODAKLANIN VE SİLİN BU SIĞ TWEETİ"

Genel Kurul'daki dünkü yoklama eksi bir milletvekili ile daha kanun teklifi görüşmeleri başlamadan klasik, ucuz muhalefet taktikleriyle kapandı. Tam o saatte Genel Kurul dışında 3 Komisyon çalışması vardı. Yoklamada bizzat şahit oldum ki; CHP, İYİ Parti, HDP milletvekilleri salonda olmasına rağmen yoklamaya katılmadı. Milletvekilinin Meclis dışında yurt dışı görevi, genel merkez toplantıları, komisyon çalışmaları, illeriyle ilgili toplantılar, televizyon programları vesaire çok sayıda görevi olduğu malum. Bırakın bunları da yetki kavganıza, aday arayışınıza, Konya'dan CHP milletvekili olup olmayacağınıza odaklanın ve silin bu sığ tweeti."

Yorumlar (0)