Son Dakika
banner1

Bölücülüğü savunan adayla ilgili çarpıcı sözler: Esenyurt’u özerkleştirecek mi nedir?

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde CHP sıralarından aday gösterilen Esenyurt Belediye Başkan adayı Ahmet Özer’in skandal çıkışıyla ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

POLİTİKA 19.03.2024, 10:56
Bölücülüğü savunan adayla ilgili çarpıcı sözler: Esenyurt’u özerkleştirecek mi nedir?

“Kent uzlaşısı” adı altında Esenyurt’ta CHP listesinden aday gösterilen Ahmet Özer’in dün yaptığı skandal çıkışın yankıları sürüyor.   

Daha önce ayrı “Kürtlere ayrı devlet” kurma hayali olduğunu söyleyen Özer, “Esenyurt 7 büyükşehirden 57 ilden daha büyük bir ilçe. Esenyurt'un il olup olmaması genel idarenin vereceği bir karardır. Esenyurt halkı da referandumla böyle bir talepte bulunabilir” diyerek yaptığı skandal çıkışıyla bir kez daha asıl niyetini gözler önüne serdi. 

AHMET HAKAN’DAN TEPKİ: ESENYURT’U ÖZERKLEŞTİRECEK Mİ NEDİR?

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde Özer’le ilgili dikkat çeken sözler sarf etti. 

Hakan, “Yoksa bu hayalin altında kanton manton mu yatıyor? Esenyurt’u özerkleştirecek mi nedir? Federatif bir Esenyurt rüyası mıdır bu?” ifadelerini kullandı.

İşte Hakan’ın yazısındaki o bölüm:

HAYALİNDE ESENYURT KANTONU MU VAR

CHP’nin DEM’e yakın Esenyurt adayı Ahmet Özer şöyle demiş:

“Esenyurt 7 büyükşehirden 57 ilden daha büyük bir ilçe. İl olup olmaması genel idarenin vereceği bir karardır. Esenyurt halkı da referandumla böyle bir talepte bulunabilir.”

İstanbul şehrinin içinde Esenyurt şehrinin hayalini kurmak.

Enteresan bir hayal.

Yoksa bu hayalin altında kanton manton mu yatıyor? Esenyurt’u özerkleştirecek mi nedir? Federatif bir Esenyurt rüyası mıdır bu?

Ne oluyor yahu?

CHP adayının böyle konuşması, bir tek bana mı anormal geliyor?

Yorumlar (0)
12
az bulutlu