Son Dakika
banner1

Bakan Tunç: Terör propagandası yapanlara asla taviz verilmeyecek

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Terör propagandası yapan, suç ve suçluyu öven, halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçunu işleyenlere sıfatı ne olursa asla taviz verilmeyecektir" dedi.

POLİTİKA 26.12.2023, 09:50
Bakan Tunç: Terör propagandası yapanlara asla taviz verilmeyecekTürkiye, geçtiğimiz hafta Pençe-Kilit bölgesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 12 askerinin yasını tutuyor.

6 şehidimiz toprağa verilirken diğer şehitlerimiz ise Hakkari'de yapılan törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

Şehitlerin ardından halkı tahrik ettiler


Sosyal medyada ise yaşanan terör saldırılarının ardından halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçunu işleyen birçok hesap meydana çıktı.

CHP'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Can Ataklı, şehit babasına "Kimsin lan kimsin. Şehit babası olunca canının istediğini söylemeye hakkın mı var?" sözlerini sarf etmiş ve toplumun tepkisini çekmişti.

Bu gelişmelerin ardından Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak net açıklamalarda bulundu.

"Sıfatı ne olursa olsun bu tür eylemlere tevessül eden şahıslara asla taviz verilmeyecek"

Bakan Tunç'un paylaşımı şu şekilde:

Şehit ailelerimize yönelik suç teşkil eden ifadeler kullanan, terör propagandası yapan, suç ve suçluyu öven, halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçunu işleyenler hakkında gerekli adli soruşturmalar Cumhuriyet Başsavcılıklarımız tarafından titizlikle yürütülmekte olup, sıfatı ne olursa olsun bu tür eylemlere tevessül eden şahıslara asla taviz verilmeyecektir.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu