Son Dakika
banner1

Bahçeli : Kandil'in kafeslediği Bay Zühtü ipin kimin elinde?

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a büyük bir saygısızlık yaparak yüzüne karşı, “Bizim kararlarımızı uygulayacaksınız” şeklinde adeta bir ültimatom veren Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan bu kez gerçekten haddini aştı.

POLİTİKA 08.02.2024, 13:59
Bahçeli : Kandil'in kafeslediği Bay Zühtü ipin kimin elinde?


Yeni üyenin yemin töreninde yapılmaması gereken bir konuşma yapan Zühtü Arslan, törene konuk olarak davet ettiği Erdoğan'ı adeta tehdit etti.
Orada bulunanlar Zühtü Arslan'ın bu cesareti nereden bulduğunu sordu.
Anayasa Mahkemesi üyelerinin tamamına yakının AK Parti tarafından seçilmiş olmasına rağmen son yıllarda Zühtü Arslan'ın yönlendirmesiyle adeta bir muhalefet partisi gibi çalışmaya başladı.
Hükümetin FETÖ ve PKK ile alakalı kararlar ve engellemelerini kaldıran Eşcinsellere yasağı ihlal sayan Zühtü Arslan bu sene emekli oluyor. Emekli olacak olan Zühtü Arslan'ın bu çıkışı Erdoğan sonrası Cumhurbaşkanı adaylığı için yaptığı konuşuluyor.

ASLAN'A EN BÜYÜK TEPKİYİ MHP LİDERİ BAHÇELİ GÖSTERDİ
"Kara cübbeli işbirlikçiler...Bay Zühtü, senin kumandan senin ipin kimin elindedir?" diye soran Bahçeli AYM'nin temelli kapatılmasını istedi.

Bahçeli, konuşmasında “Anayasa Mahkemesi Başkanı, zillet ittifakının yüksek yargıya yuvalanmış hastalıklı koludur. Bunu reddediyoruz, bu kişinin haddini ve hududunu çok açık şekilde aştığını düşünüyoruz. Türk devletiyle uğraşma, çok cesaretin varsa Kandil’e git” ifadelerine yer verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gezi Parkı davası tutuklusu Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekili Can Atalay hakkında verilen hak ihlali kararının Yargıtay 3. Ceza Dairesi tarafından uygulanmamasına tepki gösteren Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ı hedef aldı. "Acaba şehitlerimizin dökülen kanlarının gerekçesini feryat figan eden analarımızın gözyaşlarını izah edecek yürek sende ve senin gibi düşünen diğer mahkeme üyelerinde var mıdır? Sen yanlış mahkeme kararının derdindesin biz aziz vatanın derdindeyiz. Sen ve senin gibiler PKK hukukunun kafesindesiniz biz Türkiye Cumhuriyeti'nin varoluş ve istiklal hukuku peşindeyiz" dedi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu