Son Dakika
banner1

Bahçeli'den olaylı Amedspor maçı tepkisi: Bizim için Amedspor diye bir şey yoktur!

MHP Lideri Bahçeli partisinin grup toplantısında olaylı Amedspor maçı ile ilgili sert sözler söyledi. "Türkiye sokakta bulunmadı, tribünlerde kurulmadı" diyen Bahçeli "Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye bir kulüpten de bahsedilemeyecektir. Bursaspor taraftarlarını tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

POLİTİKA 07.03.2023, 11:48 07.03.2023, 14:28
Bahçeli'den olaylı Amedspor maçı tepkisi: Bizim için Amedspor diye bir şey yoktur!     
MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında olaylı Amedspor maçı ile ilgili konuştu.

"Türk milletinin acılı dönemin istismara kalkışanlar, karşılarında MHP'yi ve Cumhur İttifakını bulacaklar." diyen Bahçeli "Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye bir kulüpten de bahsedilemeyecektir. Bursaspor taraftarlarını tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı. 

"BİZİM İÇİN AMEDSPOR DİYE BİR ŞEY YOKTUR"
İşte Bahçeli'nin konuşmasının ilgili bölümü: 

Türk milletinin acılı dönemin istismara kalkışanlar, karşılarında MHP'yi ve Cumhur İttifakını bulacaklar.

Türk sporuna husumet hançerini vurmak isteyen çevreler, kutuplaşmayı kamçılamak amacındadır. Türkiye sokakta kurulmadı, tribünlerde bulunmadı. Herkes aklını başına almalı. Rüzgar estiren, fırtına ile devrilecektir.

Geçtiğimiz hafta sonu Bursaspor-Diyarbakırspor arasında oynanan maçta sallanan görsellerin sporun ahlak ve doğasına aykırı olduğu herkesin malumudur. Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor'dan bahsedilemeyecektir. Bursa'da küçük bir azınlık olan terör yandaşlarının stadyumu tahrik etmesi, çıkan olayların Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi rezalettir. Türk ile Kürt arasına düşmanlık tohumu ekmeye kalkan kim varsa, koparılması gereken çıban başıdır. Bursa nasıl gözbebeğimizse, Diyarbakır da öyledir. TFF yaşananlar karşısında atıl kalmıştır. Bu görüşler dikkate alınmalıdır. Oyuna gelmeyeceğiz. Huzurumuzu kaçırmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu