Son Dakika
banner1

Aslı Baykal : Kılıçdaroğlu yerel seçimde de boyunun ölçüsünü alacak

Aslı Baykal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu! "Temiz geçmiş" sözlerine tepki: CHP'nin mirasını bitirdi, geçmişi ne ki millete ahkam kesiyor...

POLİTİKA 24.07.2023, 11:20
Aslı Baykal : Kılıçdaroğlu yerel seçimde de boyunun ölçüsünü alacak

14-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen seçimlerde hezimete uğrayan CHP'de "değişim" tartışmaları sürerken, İBB başkanı Ekrem İmamoğlu'nun partinin ağır toplarıyla yaptığı zoom toplantısı gündeme bomba gibi düşmüştü. Partideki kaos artarak devam ederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Geçmişi kirli olmayan birini bulduğum zaman görevi devredeceğim" sözlerine eski CHP Genel Başkanı merhum Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'dan yanıt geldi. Baykal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "CHP genel başkanlığını istila edip CHP mirasını bitiren bu vatandaşın geçmişi ne de millete ahkam kesiyor." ifadelerini kullandı.

"GEÇMİŞİ KİRLİ OLMAYAN BİRİNİ BULDUĞUM ZAMAN..."

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise İmamoğlu'na "Ben bu partide kalıcı değilim, para pulla ilişkisi olmayan geçmişi kirli olmayan birini bulduğum zaman görevi devredeceğim" karşılığını verdi.

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Kılıçdaroğlu'nun "Geçmişi kirli olmayan aday bulursam görevi bırakırım" sözlerine eski CHP Genel Başkanı merhum Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal sert tepki gösterdi.

Aslı Baykal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu'nun CHP'yi bitirme yolunda koşar adımla ilerlediğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"CHP genel başkanlığını istila edip CHP mirasını bitiren bu vatandaşın geçmişi ne de millete ahkam kesiyor. Yerel seçimlerde boyunun ölçüsünü alması neyse de, maalesef CHP'yi bitirme yolunda koşmaya devam etmiş olacak. Yerel seçimlerde aday belirlenmesinde başrolü oynamak onun için yeterli, tamamen duygusal tabii." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)