Son Dakika
banner1

Asal Araştırma paylaştı! Antalya ve Konya'da yerel seçim anketi

2024 yerel seçimleri için partilerin aday adayları merak ediliyor. Asal Araştırma, Konya ve Antalya'da yaptığı araştırmanın sonuçlarını paylaştı. Buna göre Antalya'da AK Parti ve CHP arasında kıran kırana yarışın olması bekleniyor. Konya'da ise Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ı başarılı bulduğunu söyleyenlerin oranı yüzde 57, yeniden oy veririm diyenlerin oranı da yüzde 55,3 oldu.

POLİTİKA 18.09.2023, 15:59
Asal Araştırma paylaştı! Antalya ve Konya'da yerel seçim anketi

Asal Araştırma, eylül ayında Konya ve Antalya'da yerel seçimle ilgili yaptığı anket çalışmasının sonuçlarını paylaştı.

İLK SIRADA MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU YER ALDI

ASAL Araştırma ve Danışmanlık Şirketi, Antalya'da yaptığı anket çalışmasında vatandaşlara, "Sizce AK Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim Olmalı?" açık uçlu sorusunu yöneltti. Ankete göre; yüzde 20.8 oy oranıyla ilk sırada eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yer aldı.

asal3

Ankete katılanların yüzde 20.8'i bu soruya eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yanıtını verdi. Bunu yüzde 18.5 oranla Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel cevabını verenler takip etti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yanıtı ise yüzde 16.4 oranla üçüncü sırada yer aldı. Yüzde 9.0'lık bir kesim ise bu soruya AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse cevabını verdi.

asal5

KONYA'DA AK PARTİ AÇIK ARA ÖNDE

ASAL Araştırma ve Danışmanlık Şirketi, Konya'da yaptığı anket çalışmasında vatandaşlara, "2024 Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlerde Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi partiye oyunuzu vereceksiniz?" sorusunu yöneltti. Kararsızlar dağıtıldıktan sonra katılımcıların yüzde 55,9'u "AK Parti", yüzde 12,5'i ise "CHP" yanıtını verdi.

asal8

asal7

Yorumlar (0)