Son Dakika
banner1

Akşener'den CHP'ye 'billboard' tepkisi! "Bizi sansürlemek isteyen Beştepe değil Saraçhane"

Meral Akşener İYİ Parti Grup Toplantısı'nda CHP'nin İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri'nin billbord yasağına tepki gösterdi. Akşener, “Artık açıkça görmeye başladık ki meğer ana muhalefet partisi de bizden çok rahatsızmış. Bizi sansürlemek isteyen, Saray değil, belediye. Beştepe değil, Saraçhane” dedi.

POLİTİKA 31.01.2024, 12:04
Akşener'den CHP'ye 'billboard' tepkisi! "Bizi sansürlemek isteyen Beştepe değil Saraçhane"     
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında CHP'li Ankara, İstanbul ve İzmir büyükşehir belediyeleri tarafından billboardlarının engellenmesine tepki gösterdi.

"Eski HDP’liler yeni DEM’liler zaten ezelden beri bizden çok rahatsızdı. Son dönemde açıkça görmeye başladık ki meğer ana muhalefet partisi de bizden çok rahatsızmış." diyen Akşener, "Birileri istiyor ki billboards'suz seçim çalışması yapalım. Bizi sansürlemek isteyen Beştepe değil Saraçhane." ifadelerini kullandı. 


Akşener'den CHP'ye 'billboard' tepkisi! "Bizi sansürlemek isteyen Beştepe değil Saraçhane"

NE OLMUŞTU?
İyi Parti, CHP'li Ankara, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyelerinin, yerel seçim için başlattıkları ön kampanyalarının engellendiğini duyurmuştu.

"Normal şartlar altında, bu sabah uyandığınızda sokaklarda bu boş billboardları değil, İYİ Parti olarak başlattığımız seçim ön kampanyamızın billboardlarını görecektiniz" denilen açıklamada, şu ifadeler kullanılmıştı:


"Ankara, İstanbul ve İzmir şehirlerinde yaşayan değerli vatandaşlarımız;

Normal şartlar altında, bu sabah uyandığınızda sokaklarda bu boş billboardları değil, İYİ Parti olarak başlattığımız seçim ön kampanyamızın billboardlarını görecektiniz.

Ama ne yazık ki; billboardlarımızı asması için anlaşmış olduğumuz şirket, birkaç gündür İstanbul'dan almış olduğu telefonların yoğun baskısına daha fazla dayanamamış...

Kampanyamızın içeriğini görenler, büyük bir telaş içerisinde engel olmak istemiş. Ancak bunu yapanlar bir şeyi unutmuşlar…

Bizim hangi şartlarda kurulan bir parti olduğumuzu unutmuşlar... İYİ Parti olarak biz 6 yıldır; birçok engele, birçok sansüre ve birçok korku duvarına karşı mücadele ettik."

İYİ PARTİ, 3 ŞEHİRDE DE KENDİ ADAYINI AÇIKLAMIŞTI
14-28 Mayıs seçimlerinde sandığa Millet İttifakı olarak giden 6 partiden biri olan İyi Parti, 31 Mart'taki yerel seçimlerine kendi adaylarıyla gireceğini duyurmuştu. Hatta İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bu kararı parti içi krize neden olmuştu. Krizler sonrası art arda istifalar gelmişti.

Buna rağmen Akşener, Ankara, İstanbul ve İzmir'de kendi adaylarını açıklamıştı. İyi Parti, İstanbul'da Buğra Kavuncu, Ankara'da Cengiz Topel Yıldırım ve İzmir'de Ümit Özlale ile seçim pusulasında yer alacak.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu