Son Dakika
banner1

AK Parti Sözcüsü Çelik:Cumhurbaşkanımızın adaylığı önünde hiçbir engel yok!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Cumhurbaşkanımızın adaylığı önünde hiçbir engel yoktur. Cumhurbaşkanımızın bu seçimlerde yeniden aday olduğunu aylar öncesinden açıklamıştık. Nitekim usulüne uygun şekilde adaylık başvurusu yapılmıştır.' dedi.

POLİTİKA 28.03.2023, 13:23
AK Parti Sözcüsü Çelik:Cumhurbaşkanımızın adaylığı önünde hiçbir engel yok!     

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı ile ilgili açıklamalara son noktayı koydu. Çelik paylaşımında şunları söyledi:

Aylar önce açıkladığımız gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı olarak Cumhurbaşkanı adayımızdır.


Bu adaylığa karşı bazı partilerin YSK'ya itiraz ettiği basına yansıdı.


ADAYLIĞI ÖNÜNDE HİÇBİR ENGEL YOK


Cumhurbaşkanımızın adaylığı önünde hiçbir engel yoktur. Cumhurbaşkanımızın bu seçimlerde yeniden aday olduğunu aylar öncesinden açıklamıştık. Nitekim usulüne uygun şekilde adaylık başvurusu yapılmıştır.

Cumhurbaşkanımız milletimizin iradesine sımsıkı bağlılıkla sürdürdüğü siyasi hayatına, demokrasinin ve sandığın gücüne inanarak devam etmektedir.


Cumhurbaşkanımızın adaylığı konusunda üretilmeye çalışılan sözde tartışma hukuki değil, hukuk dışı yollarla siyasete yön vermeye çalışan kötü alışkanlıkların depreştiğini göstermektedir...

SABİH KANADOĞLU ZİHNİYETİ

Daha önce de ifade etmiştik: Bu tür söylemler, siyaseti kurgulamaya çalışan masaların gizli ortağının "Sabih Kanadoğlu zihniyeti" olduğunu ve bu tartışmaların vesayet zihniyetinden beslendiğini ortaya koymaktadır.

Türkiye, demokratik süreçlere yalnızca aziz milletimizin yön verdiği bir noktaya gelmiştir. Geçmişin vesayet zihniyetinden ilham alan girişimlerin bu gerçeği gölgelemesi mümkün değildir. Sözün özü; milletimizin sahip olduğu demokrasi sandığına hiç kimse ipotek koyamaz!


Demokratik seçimlerle milletin adayıyla yarışmaktan korkan çevreler, Cumhurbaşkanımızın önüne siyasi hayatı boyunca çeşitli engeller çıkardılar. Bu yaklaşım, Cumhurbaşkanımızla demokrasi meydanında yarışmaktan korktuklarının itirafı olmaktan başka işe yaramadı.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu