Son Dakika
banner1

AK Parti'nin Isparta'daki milletvekili sayısı ikiye yükseldi!

Yapılan itirazlar sonucu düzeltilen oylar ile birlikte AK Parti’nin Isparta’daki milletvekili sayısı ikiye yükseldi.

POLİTİKA 17.05.2023, 08:44
AK Parti'nin Isparta'daki milletvekili sayısı ikiye yükseldi!AK Parti Isparta İl Başkanı Serkan Keskin, AK Parti Isparta İl Başkanlığı'ndaki toplantı salonunda yaptığı açıklamada, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin ilçe seçim kurulunun bazı birleştirme tutanaklarında maddi hatalar tespit ettiklerini söyledi.

Yapılan itirazlar sonucunda düzeltmelerle birlikte AK Parti’nin milletvekili sayısı ikiye yükseldi.


Keskin, sürecin sükunetle takip edildiğini dile getirdi. Keskin, ilçe seçim kurulunca başvurularının incelendiğini kaydederek, "Düzeltmelerden sonra Yüksek Seçim Kurulunun son verilerine göre AK Parti'nin Isparta'daki oyu 96 bin 634, İYİ Parti'nin ise 48 bin 270 olarak bulunmaktadır. Bu veriler ışığında Isparta'dan AK Parti'nin iki milletvekili çıkardığı anlaşılmaktadır" ifadesini kullandı.

Keskin, 28. dönemde TBMM'de Isparta'yı AK Parti adına Mehmet Uğur Gökgöz ve Osman Zabun'un temsil edeceğini kaydetti.

Osman Zabun da Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, "Şu andaki verilerden yola çıkarak sizlerle paylaştığımız tablo budur. İnşallah bu süreçler tamamlandıktan sonra hukuki bir süreç olmadığı takdirde tablo Isparta AK Parti'nin iki milletvekiliyle temsil edeceğini göstermektedir." dedi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu