Son Dakika
banner1

AK Parti'de seçim toplantısı! Erdoğan: Aramıza yeni katılacak dostlarımızla ilerleyeceğiz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti İl Başkanları toplantısında Cumhur İttifakı'nın genişlemesi mesajını verdi. Erdoğan "14 Mayıs destanını, bir süredir beraber yol yürüdüğümüz, aramıza yeni katılan ve katılacak olan dostlarımızla Cumhur İttifakı olarak beraberce yazacağız." dedi.

POLİTİKA 11.03.2023, 14:46
AK Parti'de seçim toplantısı! Erdoğan: Aramıza yeni katılacak dostlarımızla ilerleyeceğiz!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na video konferansla katıldı. 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

14 Mayıs destanını, bir süredir beraber yol yürüdüğümüz, aramıza yeni katılan ve katılacak olan dostlarımızla Cumhur İttifakı olarak beraberce yazacağız.

Her seçim önemlidir, son deprem afetinin açtığı kayıplar, 14 Mayıs seçimini farklı bir yere taşımıştır. Bu durumu karşımızdaki derme çatma ittifaka bakarak da anlayabiliriz. Gerçi artık karşımızda bir ittifak değil, eski Türkiye'de olduğu gibi pazarlık üzerine kurulu bir koalisyon yapısı vardır. Artık 8'li mi 10'lu mu olduğu belli olmayan masa. 

Bu koalisyonun gündeminde deprem yaralarının sarılması ihtiyacı yok. Küresel ve bölgesel krizlerin olumsuz etkilerin giderilmesiyle ilgili hiçbir gündemleri yok. Bunlar yapılanları yıkmayı vaat ediyorlar. 

Terör örgütlerinin başını ezmek için sürdürdüğümüz mücadele bunların gündeminde yok. Bunların gündeminde makam ve mevki paylaşımı var. Milli birlik ve beraberliğimizi bozma niyeti var. 

Türkiye Türk demokrasisi böyle hazin bir tabloyu hak etmiyor. 

Her seçimde çalıştığımızdan daha çok çalışacağız. Aksi takdirde ülkenin yaşayacağı vebalin altında kalırız. İnsanımızın basireti üzerinde bir terazi görmedik. 

Resmi Gazete'de yayımladığımız seçimlerin yenilenmesi kararının ardından YSK seçim takvimini oluşturmaya başladı. 11 ilimizde hayatını kaybedenlerimizi unutmadan bir seçim yürüteceğiz, müzik çalmayacağız. Kimileri gibi parti genel merkezleri önünde vur patlasın çal oynasın yapmayacağız. 

Yorumlar (0)
12
az bulutlu