Son Dakika
banner1

Aday listelerinin teslim yöntemlerine ilişkin YSK kararı Resmi Gazete’de

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde aday listeleri teslim edilirken uyulması gereken yöntemlere ilişkin YSK Kararı Resmi Gazete’de yayınlandı.

POLİTİKA 16.01.2024, 09:58
Aday listelerinin teslim yöntemlerine ilişkin YSK kararı Resmi Gazete’deMahalli İdareler Genel Seçimleri 31 Mart'ta, vatandaşların kullanacağı oylar ile gerçekleştirilecek.

Yerel seçimler için aday listeleri teslim edilirken uyulması gereken yöntemlere ilişkin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Kararı ise Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Aday listeleri 20 Şubat'a kadar teslim edilmeli


Resmi Gazete’de yayınlanan YSK Kararı’na göre; büyükşehirlerde; siyasi parti il başkanlıkları, büyükşehir belediye başkanlıkları listelerini il seçim kurullarına, siyasi parti ilçe başkanlıkları; belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyeliklerine ilişkin aday listelerini, ilçe seçim kurullarına alındı belgesi karşılığında taşınabilir bellekte ve üç nüsha halinde kağıt ortamında o seçim çevresinde yapılan bütün seçimleri için ayrı ayrı olmak üzere en geç 20 Şubat Salı günü 17.00’ye kadar teslim etmesi gerekecek.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu