Son Dakika
banner1

Adalet Bakanı Tunç'tan Kılıçdaroğlu'nun Madımak davası sözlerine tepki: Çok çirkin!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Madımak olayları ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösteren Bakan Tunç, "30 yıllık süre doldu, 3 firari sanık yakalanamadı. O nedenle dava düşürüldü. Bu konunun Cumhurbaşkanımız ile ilişkilendirilmesi kabul edilemez. 'Suç ortağısınız' demek çok çirkin" dedi.

POLİTİKA 15.09.2023, 11:32
Adalet Bakanı Tunç'tan Kılıçdaroğlu'nun Madımak davası sözlerine tepki: Çok çirkin!Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, gündemdeki konulara ilişkin açıklama yapıyor. Tunç'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

MADIMAK OLAYLARI DAVASI DÜŞÜRÜLDÜ

(Kemal Kılıçdaroğlu) Sivas davasında, firari üç sanığın davası zaman aşımı nedeniyle mahkeme kararını eleştirerek Sayın Cumhurbaşkanımıza suç ortağısınız beyanatında bulunuyor. Bu çok çirkin bir beyanat. 93 yılında meydana gelen bu elim olaylar esnasında Sivas davası süreci başladı. Gözaltına alınıp tutuklanan sanıklarla ilgili yargılama süreci o dönem başladı. Şu anda o sanıklar hükümlü konumunda. Cezalılar cezalarını çekmeye devam ediyor. Firari üç sanıkla ilgili yargılama gerçekleştirilemedi. Kırmızı bültenle uluslararası düzeyde aranmaları sağlandı.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu