Son Dakika
banner1

'Acil Eylem Planı' devrede! AK Parti seçim propagandasına 'deprem' revizyonu...

Asrın felaketinin ardından AK Parti'nin seçim kampanya sürecine ve beyannamesine revizyon yapacağı öğrenildi. Özellikle İstanbul başta olmak üzere 81 il için yapılacak afet planlarıyla ilgili atılacak adımlar seçim beyannamesinde anlatılacak.

POLİTİKA 23.02.2023, 15:55
'Acil Eylem Planı' devrede! AK Parti seçim propagandasına 'deprem' revizyonu...     
İstanbul Deprem Acil Eylem Planı, 81 il için yürürlüğe alınacak.

Beyannamede, kullanılacak müziklerden mitinglere kadar 2023 seçimlerinin ana maddesi deprem olacak.


2023 cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde can güvenliği, çevre, konut, deprem, Türkiye'nin gelecekteki müdahale süreçleri konuları beyannamede yer alacak.

Depremin etkilediği şehirler yeniden inşa ve ihya edilecek. Yaralar hızla sarılacak. Deprem sonrası zorunlu olarak şehrini terk eden vatandaşlar yeniden memleketlerine dönecek.

'ACİL EYLEM PLANI' FORMÜLÜ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile birlikte deprem bölgesi ziyareti kapsamında Kahramanmaraş'ta yaptığı konuşmada, "İstanbul'da rahmetli Kadir Topbaş döneminde tamamlanan, ancak daha sonra uygulamaya geçirilmeyen Deprem Acil Eylem Planı'nı valiliğimiz vasıtasıyla yürürlüğe soktuk" demişti.

Bu çerçevede başta İstanbul'daki olası deprem ve ülkede yaşanacak depremlere yönelik, Deprem Acil Eylem Planı masaya yatırıldı. Özellikle İstanbul başta olmak üzere 81 il için yapılacak afet planlarıyla ilgili atılacak adımlar seçim beyannamesinde anlatılacak.

SEÇİM PROPAGANDASINA DEPREM REVİZYONU
Deprem felaketi sonrası seçim propagandası için daha evvel yapılan birçok çalışma durdurulacak. Seçim beyannamesine deprem revizyonu yapılacak. AK Parti seçim beyannamesine can güvenliği, çevre, konut, deprem, Türkiye'nin gelecekteki müdahale süreçleri girecek. Vatandaşlara olası depremlere karşı alınacak tedbirler, yapılacak projeler detaylı olarak anlatılacak. Beyannamede ekonomi başlığı da önemini koruyacak.

Depremin ekonomik boyutu ve vatandaşın hayat standartlarını koruyacak önlemler ve ekonomide atılacak yeni adımlar da beyannamede yer alacak. AK Partili yetkililer, "Depremin en büyük etkisi ekonomi. Mali boyutu var. Bir taraftan da hareket getirecek. Bütün bunları detaylandırabiliriz" dedi.

SEÇİM MÜZİKLERİ YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLECEK
AK Parti kurmayları, bu süreçte mitinglerin çoğunun iptal edileceğini ya da yapılacak mitinglerin de minimalize edileceğini aktardı. Seçim müziklerinin de yeniden gözden gerileceği ifade edilirken, özellikle deprem bölgelerinde müzik olmayacağı vurgulandı.

Kaynak: Sabah

Yorumlar (0)