banner4
09.11.2020, 18:52 152

İNSAN ve İLAHİ NİZAM

 Değer bilenindir, Söz anlayanındır.. Anlayışı İle İlahi Nizam'la başlayalım. Önce Söz hep hakikatın olsun. Yeryüzünü muhteşem bir Nizam'la hatırlayalım. Güneşin doğuşu, gecenin oluşu, saniye dahi şaşmaz. İçindeki tüm canlılara ağız tatlarına göre rızık veren. Tatlı suyu tuzlu su ile birbirine karıştırmayan. Geceyi dinlenme Gündüzü bereketli Kılan. Yaratılan her canlıya nasıl hareket edeceğini bildiren ve canlıların bir kısmını Su'da, bir kısmını karada yaşatan, kimini uçuran, kimini yürüten, kimini süründüren. Toprak'tan büyüttukleri İle her çeşitine ayrı ayrı tat veren, kiminin gölgesi, kimini şifa kaynağı kılan, bahara çicek, Yaz'a olgunluk veren.

Ve İnsanı muhteşem yaratan, kendi mübarek İsmi ile süsleyen İlahi Nizam'ın sahibi Ayetlerin temsilcisi İNSAN........ İNSAN....... Dünya'nın düzeni bozuk diyen İnsan, sahi kimin düzeni bozuk, İlahi Nizam'ın temsilcisi İNSAN.

Oysaki baktığımızda ne kadar ihanetimiz var.  Yeryüzünde kan dökecek, fesat çıkaracak, hertürlü kötülükte haddi aşacak, içinde bir sürü Put barındıracak, Kötülüğe dost, İyilikte uzak kalacak. Aması çok olan İNSAN. Sahi dünyanın düzeni mi, yoksa senin mi düzenin bozuk. Al baltayı vur kalbine, Kaya'dan daha sert olduğunu göreceksin. Kaya'da AĞACIN BÜYÜDÜĞÜNÜ GÖRÜRSÜN. DİJİTAL DÜNYA'da İNSAN DÜŞÜNME YETENEĞİNİ KAYIP ETMİŞTİR. Düşünen, akıl eden, idrak edebilen İlahi Nizam'ın temsilcisi kalabilmek dileği ile..

Yorumlar (17)
Alperen 2 hafta önce
Kalemine sağlık
S.DAĞLI 2 hafta önce
Ağzınıza yüreğinize sağlık İrfan bey
Yusuf Mardin 2 hafta önce
İnsan için yaratılmış onca şeyin içinde kendi değerini bilmeyen de insandır aynı zamanda irfan abi kendi değerini bilip onunla hareket etmeyi nasip olması ümidiyle hayırlı geceler irfan abi
Selahaddin mardin 2 hafta önce
Kalemine sağlık... Gerçekten duygulara tercüman olmuş.
Seyit ali 2 hafta önce
Yüreğine sağlık başkan
Volkan türk 2 hafta önce
Yüreğine sağlık olsun REİS
Aziz Dost 2 hafta önce
Ddiğer yazılarınızı okudum hepsi birbirindem güzel
Nevzat Tarsus 2 hafta önce
Diline sağlık abi güzel bir yazı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu