Son Dakika
banner1

TBB ve İstanbul Barosu darbe zemini inşa ediyor!

Türkiye'nin milli menfaatleri söz konusu olduğunda sessiz kalıp teröre ve terör sevicilere arka çıkan Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve İstanbul Barosu, son dönemde 'hilafet' ve 'şeriat' tartışmaları üzerinden yapılan provokasyonlara dahil oldu.

GÜNDEM 04.01.2024, 09:47
TBB ve İstanbul Barosu darbe zemini inşa ediyor!

İki odaktan yapılan açıklamada 'darbeye' zemin hazırlayan ifadeler kullanılarak 'laiklik' ve 'Atatürk' sömürüsü üzerinden toplumun sinir uçları yeniden kaşındı. Gazze'deki İsrail terörünün lanetlendiği Filistin'e destek mitinglerinin de hedef alındığı açıklamalarla neyin amaçlandığı merak ediliyor.

Türkiye Barolar Birliği ve İstanbul Barosu'ndan provokatif açıklamalar.

Türkiye Barolar Birliği ve İstanbul Barosu'ndan provokatif açıklamalar.

Türkiye'de son dönemde denemesi daha önce de yapılan 'laiklik' ve 'şeriat' tartışmaları etrafında dönem provokasyonlara tanıklık ediliyor.

Toplumun milli ve manevi değerlerini kullanarak adeta sinir uçları ile oynanırken başta CHP olmak üzere muhalif kesim ise provokasyona adeta benzin taşıyan açıklamalarda bulundu.

Muhalefetin toplumu ayrıştıran girişimlerine Türkiye'nin milli menfaatleri söz konusu olduğunda derin bir sessizliğe gömülen ancak iş terör ve teröriste destek olmaya gelince bildiler yayınlayan Türkiye Barolar Birliği ve İstanbul Barosu da dahil oldu.

Peş peşe açıklama yayınladılar

1 Ocak sabahı İstanbul'da "Şehitlere rahmet, Filistin'e destek, İsrail'e lanet" yürüyüşü sonrasında Kelime-i Tevhid bayrağı ile yürüyen İsmail Aydemir'e yapılan saldırının ardından başlatılan tartışmalarla ilgili Türkiye Barolar Birliği ve İstanbul Barosu'ndan darbeye zemin hazırlayan cinsten peş peşe açıklamalar geldi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu