Son Dakika
banner1

Sinan Oğan kararını duyurdu! Muhalif kesim saldırıya geçti

Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, seçimlerde Başkan Erdoğan'ı desteklediğini duyurdu. Muhalif kesim karar açıklanır açıklanmaz lince başladı.

GÜNDEM 23.05.2023, 01:56
Sinan Oğan kararını duyurdu! Muhalif kesim saldırıya geçti


Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, merakla beklenen kararını duyurdu. Sinan Oğan, "Seçimlerin ikinci turunda Cumhur İttifakı adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi beyan ediyorum." dedi.

MUHALEFET SİNAN OĞAN'I HEDEF ALDI

Muhalif kesim, kararının açıklamasının ardından Sinan Oğan'ı hedef aldı.

İşte onlardan bazıları...

FATİH PORTAKAL: SAVRULMA FENA

Gazeteci Fatih Portakal paylaşımında, ''İktidar karşıtı söylemlerden AKP'yi destekleme noktasina nasıl geldi? Bir Soylu'dan bir Kurtulmuş'tan bir Hulki Cevizoğlu'ndan ya da Mehmet Ali Çelebi'den ne farkı kaldı Sinan Oğan'in? Savrulma fena…'' ifadelerini kullandı.

YARKADAŞ'TAN SİNAN OĞAN PAYLAŞIMI

CHP'li Barış Yarkadaş ise ''Sinan Oğan'ı takibi bıraktım…' paylaşımını yaptı. Bir paylaşım daha yapan Yarkladaş, ''Sinan Oğan seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı aldı. Halkın umutlarını sömürdüğü için tarihe geçecek… Kendisi için ‘mezar soyguncusu' diyenlerle kol kola girerek tarihte hak ettiği yeri alacak…Şimdi daha çok çalışma ve @kilicdarogluk ‘nu cumhurbaşkanı yapma zamanıdır.'' dedi.

SİNAN OĞAN'IN KARARI CEM YILMAZ'I KÜSTÜRDÜ

Komedyen Cem Yılmaz, Sinan Oğan'ın kararını açıklamasının ardından sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Yılmaz paylaşımında, ''Gün gelecek siyasetle ilgilenmemenin büyük bir erdem olduğu anlaşılacak ama yine 3 kişi 5 kişi tarafından. İyi akşamlar.'' ifadelerine yer verdi.

YILMAZ ÖZDİL: AĞZIYLA KUŞ TUTSA...

Gazeteci Yılmaz Özdil, Sinan Oğan'ın kararıyla ilgili paylaşım yaptı. Özdil paylaşımında, ''Muhalefet partilerinin adayı olarak oy isteyen Sinan Oğan, iktidar partilerine biat etti, Akp karşıtı milliyetçi gençlerin umudu olarak başladı, Hizbullahçıların değneği olarak tamamladı, bundan böyle ağzıyla kuş tutsa, güvenilir siyasetçi olabilmesi imkansız.'' dedi.

UĞUR DÜNDAR: HAYIRLI YOLCULUKLAR

Gazeteci Uğur Dündar, paylamında Sinan Oğan'ı hedef aldı. Dündar açıklamasında, ''Sinan Beyi ilk kutlayanlar HÜDA PAR milletvekilleri olmuştur!.. Yakışır! Hayırlı yolculuklar!..'' ifadelerini kullandı.

CHP'DEN İLK TEPKİ

Oğan'ın kararına CHP cephesinden ilk tepki ise CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'dan geldi.

Salıcı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda  “Bugün daha net görüyoruz ki cehennemin kapılarını kapatmak sadece Kemal Kılıçdaroğlu ile mümkündür!” dedi.

KILIÇDAROĞLU DESTEKÇİSİ DİKEN DE OĞAN'I HEDEF ALDI

Kemal Kılıçdaroğlu destekçisi Diken, Sinan Oğan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı desteklemeye başlaması üzerine hakaretlere başladı.

Oğan'ı hedef alan paylaşımda bulunan Diken, 'Sinan Oğan'ın kararı' Twitter'da: Cehenneme odun taşımayı seçti.

Muhalefete yakınlığıyla bilinen Twitch'te yayın yapan Jahrein, Sinan Oğan'a hakaret etti. Sosyal medya hesabından 'SOĞAN' paylaşımı yaptı.

AKADEMİSYEN TEHDİT ETTİ

Koç Üniversitesi Akademisyeni Kemal Büyükyüksel, AK Partilileri tehdit etti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Büyükyüksel, "Bırakın anlaşanı, bu iktidara göz kırpanı bile tarumar edeceğiz bundan sonra diyalog günleri bitiyor. Hak ettiğiniz muameleyi göreceksiniz" diyerek tehditler savurdu.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu