Son Dakika
banner1

Savaş pozisyonu aldılar! İsrail tankları, Gazze sınırında bekliyor

Olası bir kare harekatının dile getirildiği dönemde İsrail, Gazze sınırına sevkiyatını arttırdı. Yüzlerce tank ve kara birliği sınırda bekliyor.

GÜNDEM 14.10.2023, 14:18
Savaş pozisyonu aldılar! İsrail tankları, Gazze sınırında bekliyor


Hamas-İsrail arasında 7 Ekim'de başlayan çatışmalar yoğun bir şekilde devam ederken gözler İsrail'in kara harekatına çevrildi. İsrail, kara harekatı için Gazze sınırına sevkiyatını arttırdı. Gazze sınırının kuzey noktasında bulunan Sderot'a hazırlığını arttıran İsrail bir yanda da sınıra yığınak yapıyor.

Gazzelilerin kuzeyden güneye hareket etmesini isteyen İsrail'e ait tanklar bir kara harekatı için Gazze sınırında bekliyor. Aynı zamanda kara birlikleri de tank ve zırhlı aracın sevk edildiği noktalarda bekleyişini sürdürüyor.

İsrail, Gazze'ye yönelik saldırılarına gece boyunca devam ederken Gazze Şeridi'ndeki Han Yunus kentinde bir evin vurulması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti.

İSRAİL ORDUSU: “GAZZELİLERE SAAT 10.00-16.00 ARASINDA GÜVENLİ GEÇİŞ İZNİ VERİLDİ”

İsrail Savunma Kuvvetlerinden (IDF) yapılan açıklamada, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Filistinlilere saat 10.00 ile 16.00 arasında belirlenen güzergahta güvenli geçişe izni verildiği duyuruldu.

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Avichay Adraee yaptığı açıklamada, İsrail ordusu 10.00-16.00 arasında belirlenen güzergahta Gazzelilere güvenli geçiş izni verdi. Güvenliğiniz için güneye gitmek için bu süreden yararlanın. Kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, talimat verildiği gibi güneye gidin. Hamas liderlerinin başlarının çaresine baktığından ve bölgedeki saldırılardan korunduğundan emin olabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)