Son Dakika
banner1

MİT Başkanı İbrahim Kalın'dan Erbil'de çok kritik temaslar!

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı İbrahim Kalın Bağdat ziyaretinden sonra Erbil’de temaslarda bulundu. Başkan Kalın, Mesut Barzani, Mesrur Barzani ve Erşat Salih ile görüştü. Görüşmelerde Türkiye’nin terörle mücadeledeki kararlılığı vurgulandı.

GÜNDEM 28.01.2024, 22:21
MİT Başkanı İbrahim Kalın'dan Erbil'de çok kritik temaslar!     

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı İbrahim Kalın, geçen hafta gerçekleştirdiği Bağdat ziyaretinden sonra bugün de Erbil'de temaslarda bulundu.

Kalın, Irak Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanı Mesut Barzani, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, İçişleri Bakanı Reber Ahmed ve yerel yöneticilerin yanı sıra Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Hasan Turan ve ITC Kerkük Milletvekili Erşat Salihi ile görüşmeler gerçekleştirdi.

MİT Başkanı İbrahim Kalın'dan Erbil'de çok kritik temaslar!


PKK TERÖRÜYLE ETKİN MÜCADELE

Görüşmelerde, bölgede yaşanan gelişmeler, ikili ilişkiler, PKK terörüyle etkin mücadele konuları ele alındı, Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlılığı muhataplara açıklıkla vurgulandı.


Kalın, geçen hafta da Irak'a gerçekleştirdiği ziyarette, Irak Cumhurbaşkanı Abdullatif Reşid ve Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani'nin yanı sıra Şii ve Sünni gruplar ve Türkmen temsilcilerle görüşmüştü.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu