Son Dakika
banner1

Metin Külünk, Mücahit Birinci ve Burak Bekiroğlu'ndan Netanyahu için suç duyurusu!

AK Partili Metin Külünk, Av. Mücahit Birinci ve Av. Burak Bekiroğlu, gece gündüz Gazze'de katliama devam eden Netanyahu ve İsrailli yetkilililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

GÜNDEM 14.11.2023, 14:46
Metin Külünk, Mücahit Birinci ve Burak Bekiroğlu'ndan Netanyahu için suç duyurusu!


     

İsrail gece gündüz katliama devam ederken Türkiye'de flaş bir adım daha atıldı.

Katil İsrail Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin Netanyahu ve İsrailli yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

İSRAİL ULUSLARARASI CEZA MAHKEMESİ'NDE YARGILANMALI
AK Partili Metin Külünk, Av. Mücahit Birinci ve Av. Burak Bekiroğlu tarafından yapılan suç duyurusunda İsrail'in Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden yargılanmasın için Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne başvuruda bulunuldu.


Netanyahu'nun, siyonist yapılanmanın hayali haritasını gerçeğe dönüştürebilmek amacıyla bebek, çocuk, kadın, sivil demeden, Gazze'de yaşayan tüm insanları katletmekte olduğu ve savaş suçları işlediği anlatılan dilekçede, şunlar kaydedildi:

"Başvurumuza ve talebimize konu kişi İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, isnat edilen suçları işlerken, uluslararası müktesebata göre yasaklanan silahları kullanmaktan çekinmemektedir. İşlenmiş olunan suçlar, insanlığın göz yummaması gereken, vicdanı olan her insanın gözyaşı pınarından akan her damlanın taneleri kadar sabit bir biçimde, inkar edilemez şekilde ve korkmadan işlenmektedir."


Metin Külünk, Mücahit Birinci ve Burak Bekiroğlu'ndan Netanyahu için suç duyurusu!

Netanyahu ve birlikte hareket ettiği kişilerin uluslararası ceza normları çerçevesinde Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından yargılanması gerektiği bildirilen dilekçede, "Bu, insanlığın hukuka olan güveni ve cezasızlık algısının doğmaması için zaruridir. Aksi taktirde, tüm bu olanlara sessiz kalınması, insanlığın hukuka olan inancını zedeleyecek ve Uluslararası Ceza Mahkemesinin tarafsızlığına gölge düşürecektir." ifadeleri kullanıldı.


İsrail saldırıları sonucu Gazze'de ölen ve yaralanın çocukların fotoğraflarının da yer aldığı dilekçede, Netanyahu ve tespit edilecek diğer failler hakkında dava açılması talep edildi.

Yorumlar (0)