Son Dakika
banner1

İsrailden insanlık dışı plan.. Gazze'yi ablukaya alıyorum hepsi açlıktan ölecek

İşgalci İsrail'den insanlık dışı hamle: Gazze'ye elektrik yiyecek su yakıt verilmeyecek

GÜNDEM 09.10.2023, 13:55
İsrailden insanlık dışı plan.. Gazze'yi ablukaya alıyorum hepsi açlıktan ölecek


Cephede büyük bir yenilgi alan işgalci Tel Aviv yönetimi çareyi sivilleri hedef almakta buldu. İşgalci İsrail'in Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada "Gazze şeridi ablukaya alınacak. Elektrik yiyecek yakıt olmayacak her şey kapalı olacak" denildi.

Hamas'ın siyonist işgale karşı başlattığı 'Aksa Tufanı' operasyonu ile büyük kayba uğrayan İsrail yine sivilleri hedef alıyor.

Cephede yenilen Tel Aviv yönetimi çareyi Gazze'deki sivilleri nefessiz bırakmakta buldu.

Toptan ablukaya alınacak
İşgalci İsrail'in Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada "Gazze şeridi ablukaya alınacak. Elektrik yiyecek yakıt olmayacak her şey kapalı olacak" denildi.

İki buçuk milyonu aşkın sivilin dünyanın gözü önünde ölüme terk etmek anlamına gelen bu insanlık dışı kararın çatışmaları daha da şiddetlendireceği düşünülüyor.


Öte yandan İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi çevresinde yer alan Yahudi yerleşim birimlerinde kontrolü sağladığını ancak bölgede hala silahlı unsurların bulunabileceğini belirtti.

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, Gazze Şeridi çevresindeki İsrail yerleşim yerlerinde kontrolün sağlandığını, herhangi bir çatışma olmadığını ancak bölgede hala Filistinli silahlı unsurların bulunabileceğini söyledi.


İşgal ordusunun, olası sızma girişimlerine karşı Gazze sınırını tank, helikopterler ve askeri hava araçları ile koruyacağını aktaran Hagar, İsrail güçlerinin Filistinli silahlı kişilerle çatışmasının şu anda "sınırlı" olduğunu aktardı.

Hagari, Gazze Şeridi çevresindeki 24 beldeden 15'inin boşaltıldığını, gün boyunca tahliyenin devam edeceğini ancak bölgedeki en büyük kent Sderot'un tahliye edilmeyeceğini aktardı.

Yorumlar (0)