Son Dakika
banner1

İletişim Başkanlığı'ndan "105 milyon sığınmacı geliyor" yalanına yanıt!

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, "Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 'ülkemize 105 milyon sığınmacının geleceğini' söyledi" iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

GÜNDEM 11.02.2024, 23:27
İletişim Başkanlığı'ndan "105 milyon sığınmacı geliyor" yalanına yanıt!

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın, "Türkiye'nin 2050 yılındaki nüfusu 105 milyon, gelecek bir o kadar misafirimizi de düşünürsek 210 milyon. Bu nüfusun gıda ve ihtiyacını karşılamamız gerekecek." şeklindeki açıklamasının manipüle olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Bakan Yumaklı'dan '6 Şubat' paylaşımı

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden yapılan açıklama şöyle:

"Tarım ve Orman Bakanlığı, gıda politikalarımızı belirlerken her yıl ülkemizi ziyaret eden turistleri de göz önünde bulundurmaktadır. Bakan Yumaklı da açıklamasında, hem vatandaşlarımızın hem ülkemizi ziyaret eden turistlerin gıda ihtiyacının karşılandığını, gelecekte de bu ihtiyacı sorunsuz karşılamak için çalışmaların sürdürüldüğünü rakamlarla ifade etmiştir. Bakan Yumaklı'nın açıklamasındaki "misafir" ifadesi ülkemizi ziyaret eden turistlere yönelik olup "sığınmacı" olarak yorumlanması tamamen manipülasyondur."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu