Son Dakika
banner1

Hep bir ağızdan batının Tayyip Erdoğan nefreti! Seçimlere yön vermeye çalışıyorlar...

Türkiye'deki her seçim öncesi Türk demokrasisini hedef alan yabancı basın kuruluşları yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kapaklarına taşıyarak 'siyasete yön verme' çabasına girişti. Fransız 'Le Point' ve 'Le'xpress' dergileri ile birlikte İngiliz The Economist dergisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı manşetlerine taşıdı.

GÜNDEM 05.05.2023, 09:03
Hep bir ağızdan batının Tayyip Erdoğan nefreti! Seçimlere yön vermeye çalışıyorlar...

Türkiye 14 Mayıs tarihinde önemli bir seçime giriyor. Türkiye'nin bu önemli gündemiyle ilgilenen yabancı basın kuruluşları hazırladıkları dergi kapaklarında Türkiye siyasetine yön verme çabasına girişti.

Batının medya tetikçileri olarak Türkiye'deki seçime ilişkin 'yön verme' kampanyasına girişen İngiliz The Economist dergisi gibi Fransız 'Le Point' ve 'Le'xpress' dergileri de Erdoğan'ı hedef aldı. Türkiye'de yapılan her seçim öncesi Türk demokrasisine hedef alan dergiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "gitmesi gerektiğini" yazarken, Kılıçdaroğlu'nun seçilmesi halinde Demirtaş ile ilgili durumun hızla iyileşeceğini belirtti. 

L’EXPRESS'IN PUTIN VE ERDOĞAN RAHATSIZLIĞI

Fransız Lexpress hazırladığı kapakta, "Erdoğan ve kaos riski" ifadelerine yer verirken "Avrupa ile ilişkiler, Mülteciler ve Orta Doğu" başlıklarını inceledi. Derginin kapağına ayrıca, "Türkiye: Tüm tehlikelerin seçimi" başlığı yansırken, "Putin ile yaptığı anlaşma" ifadeleri kullanılarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilişkileri ele alındı.7

Hep bir ağızdan batının Recep Tayyip Erdoğan nefreti! Seçimlere yön vermeye çalışıyorlar...

LE POINT: ERDOĞAN DİĞER PUTIN

Batı medyasının tetikçi dergilerinden Fransız Le Point de hazırladığı kapağa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıdı. "Savaş tehditleri, yayılmacılık, Batı nefreti…" başlığının yansıdığı kapakta "Erdoğan diğer Putin" ifadelerine yer verildi.

Hep bir ağızdan batının Recep Tayyip Erdoğan nefreti! Seçimlere yön vermeye çalışıyorlar... - Resim : 2Hep bir ağızdan batının Recep Tayyip Erdoğan nefreti! Seçimlere yön vermeye çalışıyorlar... - Resim : 3

THE ECONOMIST: ERDOĞAN GİTMELİ

İngiliz The Economist hazırladığı kapakta "2023’ün en önemli seçimi" başlığını atarken, Türkiye'deki seçimlere yön vermek için "Erdoğan gitmeli" ve "Demokrasiyi koru" ifadelerine yer verdi. The Economist, Kılıçdaroğlu'nun seçilmesi halinde Demirtaş ile ilgili durumun da "hızla iyileşeceği"ni belirtti.

Hep bir ağızdan batının Recep Tayyip Erdoğan nefreti! Seçimlere yön vermeye çalışıyorlar... - Resim : 4

THE INDEPENDENT KILIÇDAROĞLU'NUN BBC RÖPORTAJINI PAYLAŞTI

The Independent gazetesi de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, BBC'ye konuşan Yedili Masa'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kremlin'le değil batıyla ilişkileri öncelik haline getireceğiz" açıklamasına yer verdi.

Hep bir ağızdan batının Recep Tayyip Erdoğan nefreti! Seçimlere yön vermeye çalışıyorlar... - Resim : 5

Yorumlar (0)
12
az bulutlu