Son Dakika
banner1

Erzincan'daki maden ocağıyla ilgili flaş karar! İzin ve lisans belgesi iptal edildi

Erzincan'daki altın madeninin bulunduğu bölgede toprak kayması meydana gelmiş, 9 işçi toprak altında kalmıştı. 6 kişinin tutuklandığı olayla ilgili bilirkişi heyetinin ön raporu paylaşıldı. Rapora göre 5 kişi asli kusurlu bulundu. Öte yandan Erzincan'daki maden ocağının izin ve lisans belgesi de iptal edildi.

GÜNDEM 17.02.2024, 13:48
Erzincan'daki maden ocağıyla ilgili flaş karar! İzin ve lisans belgesi iptal edildi     

Erzincan'ın İliç ilçesinde toprak kaymasının meydana geldiği maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiden henüz bir haber yok. Çalışmalar sürerken gözaltına alınan Kanadalı şirket yetkilisi de aralarında olduğu 8 kişiden 6'sı tutuklandı, iki kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

MADEN OCAĞININ İZİN VE LİSANS BELGESİ İPTAL EDİLDİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, İliç’teki maden ocağının çevre izin ve lisans belgesi iptal edildi. Karara gerekçe olarak; yaşanan heyelan olayının ardından yığın linç sahasında bulunan malzemenin Sabırlı deresi ve ocak sahasına doğru akmasından ötürü lisans şartlarının ortadan kalkmasına neden olduğunun tespit edildiğinden maden ocağının çevre izin ve lisans belgesinin iptal edildiği kaydedildi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu