Son Dakika
banner1

Erdoğan'dan 'Kur'an-ı Kerim yakılma provokasyonlarına tepki

Erdoğan konuşmasında, "Kutsal kitabımıza saldırı ifade hürriyeti değildir. Kur'an'a saldırı nefret suçudur" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 04.04.2023, 23:03
Erdoğan'dan 'Kur'an-ı Kerim yakılma provokasyonlarına tepki 
Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Şu an etrafında bir araya geldiğimiz iftar sofrası her şeyden öte bir muhabbet sofrasıdır. Irkçılık, ayrımcılık gibi şeylerin bir veba gibi yayıldığı bu zamanlarda böyle masaların değeri daha iyi anlaşılıyor.

Depremin ilk gününden itibaren devlet, millet el ele kararlılıkla bir mücadele yürütüyoruz. Uluslararası yardım çağrımıza 90 ülke bilfiil destek verdi. Bu yardımların yanı sıra telefonla aramak, mesaj vermek, hatta bizzat yanımıza gelmek suretiyle acımızı paylaşan tüm dost ve kardeş ülkelere teşekkür ediyorum.

Ülkemizin ekonomik şartlarından bağımsız bir şekilde bu zamana kadar hep mazlumların yanında olduk. Bunların karşılığında depremle mücadele konusunda birebir görme fırsatımız oldu. Kimisi uçaklar dolusu yardım gönderdi, kimisi kıt imkanlara rağmen elinde, avucundaki olanları gönderdi ama bir dönem elinden tuttuğumuz, yaralarını sarmaya yardım ettiğimiz hiçbir dostumuz bizi yarı yolda bırakmadı.

6 Şubat'tan bu yana deprem bölgesinde illerimizin hepsini bir kaç kez ziyaret ettim. Depremin yıktığı şehirlerimiz eskisinden daha güçlü bir şekilde ayağa kalkmak için adeta sabırsızlanıyor. Enkaz kaldırma faaliyetlerimiz sürekli devam ediyor. Çadırların yerini konteyner kentler ve prefabrik evler devralıyor. Konteyner kentlerimizi 100 bine ulaştırmayı hedefliyoruz. Dün itibarıyla 70 bin konut ve köy evinin yapım süreci başladı, bunlardan 40 bin 761'inin temelini attık.

11 ilimizi ve 14 milyon vatandaşımızı ilgilen deprem felaketine rağmen seçimleri erteleme yoluna gitmedik. 14 Mayıs seçimlerinde insanımızın hem kendi hem de evlatlarının geleceği için en doğru seçeneği seçeceğine şüphemiz yok. Türkiye Yüzyılı'nın cemresi sadece gönüllere değil aynı zamanda sandığa da şimdiden düşmüştür.

Yorumlar (0)