Son Dakika
banner1

Dünyaca ünlü uzman Frank Hoogerbeets'ten korkutan deprem uyarısı!

 Maraş’ta deprem olacağını 3 gün önce sosyal medya hesabından bildiği ortaya çıkan "deprem kahini" lakaplı ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, Mart ayının 3'ü veya 4'ünde Dünya, Merkür ve Satürn gezegenlerinin birbirine yaklaşacağını ve bunun dünyada 7 veya 8'in çok üzerinde bir depreme neden olabileceğini iddia etti.

GÜNDEM 28.02.2023, 14:12 28.02.2023, 18:14
Dünyaca ünlü uzman Frank Hoogerbeets'ten korkutan deprem uyarısı!

Merkez üssü Maraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 6 Şubat'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler hakkında 3 gün öncesinde bu bölgeyi işeret ettiği  ortaya çıkan Frank Hoogerbeets, yeni bir tahminde bulundu.

"Deprem kahini" lakaplı Hoogerbeets, mart ayının ilk haftasına dikkat çekerek yeni bir deprem olabileceğini iddia etti.

Söz konusu dönemde, Dünya, Merkür ve Satürn gezegenlerinin yakınlaşacağını söyleyen Hoogerbeets, bunun büyük depremlere neden olabileceğini savundu.

Hoogerbeets, şunları söyledi:

"Mart ayının ilk haftası çok kritik. 2'sinde kritik gezegen geometrisinin yakınsamasını görüyoruz. Bu çok önemli olacak. Ayın 2'sinde 9 saat içerisinde Dünya'yı da içeren bir gezegensel kavuşum olacak. Bu Dünya, Merkür ve Satürn olacak. Bu kritik olacak.

"Korkutmaya çalışmıyorum"

Sonuç olarak muhtemelen ayın 3'ü veya 4'ü civarında, büyük bir sismik olay olabilir. Ayrıca dolunay veya ayın 6 ile 7'si gibi de olabilir. Abartmıyorum. Korkuya çalışmıyorum. Bu bir uyarı. Çünkü kritik gezegen geometrisinin sismik olaylara neden olduğu biliniyor. Bunu küçümsememeliyiz.

Mart ayının bu ilk haftasında büyüklüğü 6'nın çok üzerinde olan birden fazla sismik olay olabilir. Bilmenin bir yolu yok. Yine 7'nin çok üzerinde, 8'in çok üzerinde bir sismik olay olabilir."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu