Son Dakika
banner1

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Keçeli: İsrail makamları bu eyleme derhal son vermelidir

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli'den İsrail'in Batı Şeria'da 3 bin 500 konut inşa edilmesine yönelik olarak bugün onayladığı plana tepki gösterdi.

GÜNDEM 07.03.2024, 08:13
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Keçeli: İsrail makamları bu eyleme derhal son vermelidir     

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, İsrail makamlarının, Batı Şeria'da 3 bin 500 konut inşa edilmesine yönelik olarak bugün onayladığı plan, Filistin topraklarındaki işgalin daha da genişletilmesi anlamına geldiğini ve bu eyleme derhal son verilmesi gerektiğini söyledi.

Hamas'tan ABD'ye tarihi ayar: İmajınızı düzeltemeyeceksiniz!Hamas'tan ABD'ye tarihi ayar: İmajınızı düzeltemeyeceksiniz!
Dünya
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, "İsrail makamlarının, Batı Şeria'da 3 bin 500 konut inşa edilmesine yönelik olarak bugün (6 Mart) onayladığı plan, Filistin topraklarındaki işgalin daha da genişletilmesi anlamına gelmektedir. Bu eyleme derhal son verilmelidir. İsrail'in uluslararası hukuku daha fazla ihlal etmesine engel olabilmek için işlediği suçların en doğru terminolojiyle tanımlanması gerekmektedir. Bu bakımdan, Batı Şeria'daki işgal faaliyetlerinin uluslararası toplum tarafından 'yasadışı yerleşim' olarak adlandırılması yeterli değildir. Söz konusu olan, hukuken Filistin halkına ait topraklara İsrail tarafından zorla el konulmasıdır" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu