Son Dakika
banner1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BAE'de! Tüm dünyanın gözü o zirvede olacak...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyarette bulunmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) geldi. Erdoğan, Dünya Hükümetler Zirvesi'ne onur konuğu olacak.

GÜNDEM 13.02.2024, 08:23
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BAE'de! Tüm dünyanın gözü o zirvede olacak...     

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dubai Uluslararası Havalimanı'nda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ekonomi Bakanı Abdullah bin Tuk el-Mari, Türkiye'nin Abu Dabi Büyükelçisi Tugay Tunçer, Dubai Başkonsolosu Onur Şaylan ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

ERDOĞAN'A BAKANLAR EŞLİK ETTİ

Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat da BAE'ye geldi.


DÜNYA HÜKÜMETLER ZİRVESİ'NDE ONUR KONUĞU OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geleceğin Hükümetlerini Şekillendirmek" teması altında düzenlenecek Dünya Hükümetler Zirvesi'ne onur konuğu olarak iştirak edecek.


ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRECEK

Çeşitli ülkelerden devlet ve hükümet yetkilileri ile uluslararası kuruluş, özel sektör, akademi, sivil toplum, düşünce kuruluşu, medya temsilcileri ve iş insanlarını bir araya getirecek zirvede ana konuşmacı olarak hitapta bulunacak Erdoğan'ın, zirve vesilesiyle BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan başta olmak üzere katılımcı ülkelerden mevkidaşlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirmesi öngörülüyor.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu