Son Dakika
banner1

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümü için Ahlat'ta

Malazgirt Zaferi'nin 950. yıl dönümü etkinlikleri Bitlis'in Ahlat ilçesinde büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümüne ithafen Ahlat'ta konuşma yaptı.

GÜNDEM 25.08.2021, 16:45
3
Cumhurbaşkanı Erdoğan Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümü için Ahlat'ta

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Malazgirt Zaferi’nin 950’nci yıl dönümü, Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen programla kutlanıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ve 60 ülkenin büyükelçisinin de katıldığı programda, Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşma yaptı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:
Tüm şehit, gazi ve kahramanlarımızı rahmet ile anıyorum. Ahlat'ın kendine özgü bir hikayesi vardır. Bu şehir tarih boyunca hep doğu ve batı medeniyeti arasında köprü vazifesi görmüştür.

Ahlat'tan Anadolu'ya yayılan insanlar sevgi ve kardeşlik iklimi yarattı. Anadolu'nun Orhun Abideleri denebilecek mezar taşları, milletimize ait tapu senetleridir.

Gençlerimizin çok daha büyük başarılara imza atacağından şüphe duymuyorum. 2053 ve 2071 vizyonlarıyla, Türkiye'yi her bakımdan dünyanın en güçlü ülkeleri arasında ilk sıralara yerleştirme görevini miras bırakıyoruz.

Ne terör örgütlerinin saldırıları ne ekonomik tetikçilerin saldırıları bize engel olabildi. Dün kendi sınırları içinde varlık yokluk mücadelesi veren ülkeden bugün bölgesinde ve dünyada söz sahibi olan bir ülkeye dönüştük.

Karadeniz'de yaşanan felaketlerde ve orman yangınlarında attığımız adımları gördünüz. Kaybedecek zamanımız yok.

ŞEHİTLİĞİ ZİYARET ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, program öncesi Selçuklu Şehitliği'ni ziyaret etti. 

Malazgirt Zaferi'nin 950. yıl dönümü dolayısıyla Ahlat'ta düzenlenen etkinliklere katılmak üzere Bitlis'e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, UNESCO Dünya Kültür Mirası geçici listesindeki dünyanın en büyük Türk İslam Mezarlığı olma özelliğini taşıyan Bitlis'teki Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti.


 

Yorumlar (0)
27°
parçalı bulutlu