Son Dakika
banner1

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan uluslararası topluma KKTC çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs'ta Yeni Ercan Havalimanı'nın açılış törenini gerçekleştirdi. Törende önemli mesajlar veren Erdoğan, ''Açılışını yaptığımız yeni terminalin ve pistin uluslararası uçuşlar için kullanılacağı günler uzak değildir.'' dedi. Erdoğan, Uluslararası topluma barış çağrısı yaptı.

GÜNDEM 20.07.2023, 16:11 20.07.2023, 16:34
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan uluslararası topluma KKTC çağrısı


     

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barış ve Özgürlük Bayramı ve Yeni Ercan Havalimanı’nın açılışı için geldiği KKTC’de resmi törenle karşılandı.

Ercan Havalimanı'nın yeni terminal binasının açılış töreninde konuşan Erdoğan, "Havalimanının uluslararası uçuşlar için kullanılacağı günler uzak değil" ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılış törenindeki konuşması şu şekilde: 


"KIBRIS ADASI'NIN EN BÜYÜĞÜ"
"Yeni terminal, eskisine kıyasla 6 kat büyütülmüştür. Bu şekilde 10 milyon yolcuya hizmet verebilecek duruma gelmiştir. Bugün itibarıyla Ercan Havalimanı, Kıbrıs Adası’nın en büyük yolcu kapasitesine sahip havalimanı konumundadır. Bu eser, Doğu Akdeniz’de bir istikrar havzası olan KKKC'nin bölgede bir marka haline getirilmesine katkıda bulunacaktır


"ULUSLARARASI UÇUŞLAR İÇİN KULLANILACAĞI GÜNLER UZAK DEĞİLDİR"
Bugün açılışını yaptığımız yeni terminalin ve pistin uluslararası uçuşlar için kullanılacağı günler uzak değildir.


ULUSLARARASI TOPLUMA ÇAĞRI
Uluslararası toplumu, (KKTC'ye yönelik) hukuki temelden yoksun, tamamen siyasi kısıtlamaları kaldırmaya davet ediyorum. Kıbrıs Adası’nda tahakkümü, gerginliği ve çatışma kültürünü değil eşit iki devletin yan yana, birlikte yaşama idealini destekleyin, çağrımı yineliyorum."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu