Son Dakika
banner1

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başkenti Kudüs olan Filistin devletinin varlığı artık ertelenemez

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeşilköy'deki Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi Açılış Töreni'nde önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Başkenti Kudüs olan Filistin devletinin varlığı artık ertelenemez'' şeklindeki sözleri dikkat çekti.

GÜNDEM 08.10.2023, 20:20
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başkenti Kudüs olan Filistin devletinin varlığı artık ertelenemez


     

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi Açılış Töreni'nde önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Başkenti Kudüs olan Filistin devletinin varlığı artık ertelenemez'' dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:


Dini azınlıklara ait yerlerin restorasyonunu es geçmiyoruz. 20 ibadethaneyi yeniden restore ederek ibadete açtık. Başkanlar ve Batı Trakya'da ki vatandaşlarımıza ayrımcılık devam etse de biz ayrımcılık yapmadık. Hiçbir ülkede ikili anlaşmazlıkların vatandaşlarımızı etkilemesine müsaade etmiyoruz. Ülkemizdeki azınlıklara ait okullar mevcut. Süryanilerin nde ana okulu açmasını temin ettik. Ali Yerlikaya'nın verdiği müjdeyle bir adım daha atmış olacağız.


Yeni reform ve çalışmayı sizlere sunduk. Cumhurbaşkanı olarak yine her adımda sizlerin yanında olmayı süğrdüreceğim. Ortak vatanımız olan Türkiye için sizlerin de destek vereceğine inanıyorum. Dünyanın pek çok yerinde çatışmalar yaşanırken burada yaşadığımız hoşgörü ortamını çok anlamlı buluyorum.

"KUR'AN-I KERİM SALDIRILARINI ASLA KABUL EDEMEYİZ"
-Günden güne büyüyen Kur'an-ı Kerim saldırılarını ve buna başka ülkelerin de eklenmesini asla kabul edemeyiz. İnsanların kutsallarına saldırılmasına göz yummamız mümkün değildir. İnsanların kutsallarına yapılan saldırıları reddettiğimizi güçlü şekilde dile getiriyoruz.


''TÜRKİYE SÜKUNET İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPMAYA HAZIR''
Orta doğu saldırılarını bilinenler bunun temelinde Filistin bulunuyor. Orta Doğu'ya kalıcı barışın gelmesi için iki ülkenin anlaşmasıyla mümkündür. İki devletli çözüm son derece önemlidir. Başkenti Kudüs olan bir devletin varlığı artık ertelenemez. Türkiye sükunet için elinden geleni yapmaya hazırdır. Bölgedeki tüm ülkeleri de barışa katkı sağlamaya davet ediyoruz.

Yorumlar (0)