Son Dakika
banner1

Biden konuşmasını yarıda kesti! Apar topar acil durum odasına gitti

ABD Başkanı Joe Biden, yaptığı konuşmayı yarıda keserek Beyaz Saray Durum Odası'na gitti. ABD'nin Suriye'deki askeri üslerine saldırıların ardından Biden'ın konuşmasını yarıda kestiği öne sürüldü. Beyaz Saray'da hareketli saatler...

GÜNDEM 24.10.2023, 00:10
Biden konuşmasını yarıda kesti! Apar topar acil durum odasına gitti

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da ekonomi hakkında yaptığı konuşmayı bir anda yarıda keserek Beyaz Saray Durum Odası'na gitti.

Biden, "Özür diliyorum, durum odasına gitmem lazım. İlgilenmem gereken bir sorun var." ifadelerini kullanarak kürsüden ayrıldı.

Suriye'deki ABD üslerine saldırı

ABD ordusunun Deyrizor'daki Ömer petrol sahası ile Haseke'deki Şeddadi ilçesindeki üslerine aynı anda gerçekleştirilen saldırıların ardından Biden'ın konuşmasını yarıda keserek Beyaz Saray Durum Odası'na gittiği iddia edildi.

CNN Türk Washington Temsilcisi Yunus Paksoy, olaya ilişkin, "Biden ekonomiyle ilgili bir konuşma yapıyordu. 'Özür diliyorum, durum odasına gitmem lazım. İlgilenmem gereken bir sorun var' diyor. Beyaz Saray Durum Odası, üst düzey güvenlik yetkililerin toplandığı operasyon takip ettiği yerlerdir. Suriye'de ABD'nin üslerine saldırı olduğu bilgisi var. Teyitli değil şu an. Burası ABD'nin en mahrem, en özel operasyonlarının yürütüldüğü odalardan biri." şeklinde bilgi verdi.

Beyaz Saray'dan açıklama

Beyaz Saray, Biden'ın İsrail-Hamas çatışması hakkında bilgilendirilmek için durum odasına gittiğini duyurdu.

Biden'ın toplantıyı terk etmesinin konuşulduğu dakikalarda Beyaz Saray'ın sosyal medya hesabından güvenlik toplantısına dair bir görüntü paylaşıldı.

Fotoğrafa, "Başkan Biden ve Başkan Yardımcısı Harris, ulusal güvenlik ekibinden İsrail ve Gazze'deki son gelişmelere ilişkin bilgi aldı" notu düşüldü.

Toplantıda ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın da olduğu görüldü.

Yorumlar (0)