Son Dakika
banner1

Bakan Yumaklı duyurdu! Çanakkale'deki orman yangını 3. gününde kontrol altına alındı

Çanakkale'de 22 Ağustos'ta başlayan orman yangını nedeniyle şehir alevlere teslim olmuştu. Kentten kahreden görüntüler gelmişti. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yaptığı son açıklamada yangının 3. gününde kontrol altına alındığını duyurdu.

GÜNDEM 24.08.2023, 11:12
Bakan Yumaklı duyurdu! Çanakkale'deki orman yangını 3. gününde kontrol altına alındı     

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Çanakkale'de 22 Ağustos'ta başlayan orman yangınının kontrol altına alındığını duyurdu.

Yaklaşık 4 bin 80 hektarlık alanın yangından etkilendiğini ve 7 evin hasar gördüğünü belirten Yumaklı, ''10 uçak ve 38 helikopter ile müdahale edildi. Uçaklarımız 208 sorti yaptı. İHA'lar sadece dünyada iki ülke kullanıyor. Bir tanesi biziz. Onlar bizim gözümüz, kulağımız. Anlık görüntüleri sahadaki arkadaşlarla paylaşarak hangi yerlere müdahale etmesi gerektiğini paylaşıyoruz. Yaklaşık 790 kara aracı kullanıldı. 3 bin 175 personel yine sahada mücadele etti.' ifadelerini kullandı.


KARA YOLU VE DENİZ YOLU ULAŞIMA AÇILACAK!
Bakan Yumaklı, Boğaz'ın ve Çan karayolunun tekrar ulaşıma açılacağını de söyledi.


Yumaklı, 'Yangın bir yerleşim yerine yakın bir araziden çıktı. Ama sebebini kolluk kuvvetleri arkadaşlarımız araştırıyor' dedi.

ESKİŞEHİR'DEKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI!
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ''Eskişehir Seyitgazi ilçesi'ndeki yangın da kontrol altında alındı. An itibariyle ülkemizde herhangi bir yangın söz konusu değil'' dedi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu