Son Dakika
banner1

Bakan Yerlikaya duyurdu: Yeni toprak kayması riski var!

Erzincan'daki son durumla ilgili açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 'Yeni toprak kayması riski var. Hepimizde büyük bir hırs ve azim var. En büyük amacımız bir an önce müjde vermek' dedi.

GÜNDEM 19.02.2024, 10:45
Bakan Yerlikaya duyurdu: Yeni toprak kayması riski var!


Erzincan'da altın maden ocağında yaşanan heyelanda bugün 6'ncı gün...

İliç'te bulunan ekipler, hummalı bir çalışma yürütüyor. Toprak altında kalan 9 işçiye ulaşmak için büyük bir mücadele ortaya koyuluyor.

İlk andan itibaren bölgede bulunan ve gelişmeleri yakından takip eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son durumu değerlendirdi..

"Tekrar kayma riski var"

CNN Türk canlı yayınına katılan Bakan Yerlikaya, çalışmaların büyük bir hızla sürdüğünü belirterek yeni bir toprak kayması riskinin olduğunu söyledi..

Yerlikaya "Sabırlı Deresi'nin olduğu yerde 5 milyon metreküp, maden ocağının olduğu yerde 1,2 milyon metreküp ve yukarıda asılı kalan ama yerinden oynamış 3,5 milyon metreküplük bir toprak kütlesi var. Tekrar kayma riski var." dedi.

"Zamanla yarışmamız lazım, dikkatli olmamız lazım"

Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı: "Bizim zamanla yarışmamız lazım, çok dikkatli olmamız lazım. Yeni toprak kayması riski var. Her iki tepeye de jeoradarlar koyduk. Bir yandan iş sağlığı güvenliği, bir yandan da zamanı olabildiğince en verimli kullanmanın yarışını yapıyoruz.

Hepimizde büyük bir hırs ve azim var. En büyük amacımız bir an önce müjde vermek. Bizim için durmak yok. Dualar ve sabırla bizi beklemeleri lazım."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu