Son Dakika
banner1

6'lı Masa'nın yeniden toparlanması için FETÖ devrede

Meral Akşener'in masadan ayrılması siyaset arenasında çok tartışıldı. Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'a cumhurbaşkanı yardımcılığının teklif edilmesinin ardından FETÖ firarisi Savaş Genç'in dün yaptığı yayın sırasında ''Yapılması gereken Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş’ın başkan yardımcısı olması.” ifadelerini kullandığı ortaya çıktı. Bunun üzerine İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı yardımcısı olma formülünün fikir babası FETÖ'mü? soruları akıllara geldi.

GÜNDEM 06.03.2023, 16:55
6'lı Masa'nın yeniden toparlanması için FETÖ devrede

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Millet İttifakı'na sunduğu 'Yavaş - İmamoğlu' formülünü firari FETÖ'cü Savaş Genç'in dillendirdiği ortaya çıktı. FETÖ'cü Genç'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Yapılması gereken tek şey Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı başkan yardımcısı olarak atamak" ifadelerini kullandığı belirlendi.
 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz hafta Altılı Masa'dan ayrılmasının ardından bugün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü.

Akşener'in İmamoğlu ve Yavaş ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulunan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na Cumhurbaşkanı yardımcıları olmalarını teklif ettik." dedi.
İYİ Parti cephesinde hareketli dakikalar yaşanırken Akşener, Saadet Partisi ev sahipliğinde gerçekleşen Millet İttifakı toplantısına katıldı.

'İmamoğlu ve Yavaş'ı yardımcı yapın' önerisi FETÖ'cü Savaş Genç'ten geldi
Akşener'in Millet İttifakı'na yaptığı cumhurbaşkanı yardımcılığı formülünü firari FETÖ'cü Savaş Genç'in dillendirdiği ortaya çıktı. FETÖ'cü Genç, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda şunları dile getirdi:

"Benim bulabildiğim son formül. Madem Kılıçdaroğlu'ndan vazgeçilmeyecek ve arkasında durulacak. Şu tabloya rağmen risk alınacak. O zaman yapılması gereken şey şu: Ekrem İmamoğlu'nu başkan yardımcısı olarak atayacak.
Hatta belki de Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a başkan yardımcısı olarak atayacak. Ve net bir şekilde meydan meydan onlarla gezecek."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu