Son Dakika
banner1

Uğur Dündar şaşırttı.. Doğru haber için Cumhurbaşkanlığı'nı takip edin

Uğur Dündar yalan haberlere karşı doğru adresi verdi: Herkes takip etsin

GENEL 19.10.2023, 11:04
Uğur Dündar şaşırttı.. Doğru haber için Cumhurbaşkanlığı'nı takip edin

Hem gazetesinde hem de televizyonun da çarpıtma haberlerle algı operasyonlarının eksik olmadığı Sözcü'de ilginç bir an yaşandı. 

Sözcü Gazetesi yazarı Uğur Dündar Sözcü TV'de sosyal medyadaki yalanlar konusunda uyararak buna önlem olarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin takip edilmesi gerektiğini söyledi.

Dündar "Sosyal medyayı kullanan değerli seyircilerimize bir uyarı yapalım. Yalan haberlerin önüne geçen, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi kurdu biliyorsunuz. Bu birim zaman zaman bültenler yayınlıyor. Son İsrail-Hamas çatışmasının ardından da dezenformasyon amacıyla bazı yayınlar var. Özellikle İsrail tarafından ve gizli servisler tarafından yayılmaya çalışılan bazı yalan haberler var. Lütfen bu haberlere inanmadan önce Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin hazırladığı bu dezenformasyon bültenini okusunlar. Orada bazı gerçek gibi gözüken haberlerin yalan olduğunu öğreneceklerdir." dedi.

Yorumlar (0)