Son Dakika
banner1

PKK elebaşı Sabri Ok'tan Yedili Masa itirafı: Tabii ki birilerine destek vereceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını duyurmasının ardından terör örgütü PKK'dan destek mesajları gelmeye devam ediyor. Hain örgütün elebaşı Sabri Ok, 7'li koalisyona desteğini açıklayarak "Amacımız tabii ki siyaset yapmak. Birilerine destek vereceğiz. Birilerine vermeyeceğiz" açıklamasında bulundu. Ok, ayrıca "Uluslararası güçler, bazen doğrudan ve açık bir şekilde, bazen farklı şekillerde yönetimimize haber gönderdiler, selam gönderdiler.” diyerek küresel çetenin kendilerine destekte bulunduklarını itiraf etti.

GENEL 30.03.2023, 14:37 30.03.2023, 23:56
PKK elebaşı Sabri Ok'tan Yedili Masa itirafı: Tabii ki birilerine destek vereceğiz


 

HDP, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını ilan etmesinin ardından seçimlerde aday çıkarmayacağını açıklayarak Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldı. Kılıçdaroğlu'nun adaylığını ilan etmesi üzerine terör örgütü PKK'dan da peş peşe mesajlar geldi. PKK elebaşları Mustafa Karasu ve Murat Karayılan'ın ardından bir açıklama da elebaşı Sabri Ok'tan geldi.

Yedili Masa'ya desteğini açıkladı
PKK elebaşlarından Sabri Ok da 7'li koalisyona desteğini açıkladı. Elebaşı Sabri Ok "Amacımız tabii ki siyaset yapmak. Birilerine destek vereceğiz. Birilerine vermeyeceğiz" diyerek Yedili Masa'nın arkasında durduklarını söyledi.
"Uluslararası güçler yönetimimize haber gönderdiler"
"Uluslararası güçler, bazen doğrudan ve açık bir şekilde, bazen farklı şekillerde yönetimimize haber gönderdiler, selam gönderdiler." diyen PKK elebaşı Sabri Ok şunları söyledi:
"Vay efendim heval Abbas, şunu destekliyoruz, bunu desteklemiyoruz demiş. PKK'yı ne sanıyorlar. PKK zaten ideolojik ve siyasi bir harekettir. Amacımız siyaset yapmak. Amacımız siyaset. Tabi ki birilerine destek vereceğiz, birilerine vermeyeceğiz. Kime ne kadar destek vereceğimiz, ne kadar vermeyeceğimiz değerlerimize, ideolojimize, siyasetimize, taktiklerimize, stratejimize ve çalışmalarımıza göredir."

Yorumlar (0)