Son Dakika
banner1

PKK elebaşı CHP ile ittifakı övdü.. Bu ittifakla Kürtler batıda yerel yönetimlere hakim olacak

DEM Parti'nin 31 Mart Yerel Seçimleri için muhalefetle ittifak yapması yönünde açıklamalarda bulunan PKK elebaşı Mustafa Karasu, bu kez de "kent uzlaşısı" yorumuyla DEM Parti'ye yine CHP'yi işaret etti.

GENEL 07.03.2024, 12:04
PKK elebaşı CHP ile ittifakı övdü.. Bu ittifakla Kürtler batıda yerel yönetimlere hakim olacak

Terör elebaşı Mustafa Karasu CHP-DEM ittifakına yol haritasını çizdi! "Doğrusu bu"

Kandilden gelen talimatın ardından DEM Parti ve CHP'nin yerel seçim ittifakı belediyle meclis üyeliklerine yansıdı. DEM Parti; Esenyurt, Tuzla, Eyüpsultan, Üsküdar, Kartal, Sancaktepe, Sarıyer, Beyoğlu, Maltepe ve Zeytinburnu ilçelerinde 30 meclis üyesi adayını CHP listesine yazdırdı.


KARASU'DAN KENT UZLAŞISINA ÖVGÜ

DEM Parti-CHP işbirliğine övgü ise terör elebaşı Mustafa Karasu'dan geldi. Yerel seçimlerin genel seçimlerden daha önemli olduğunu belirten Mustafa karasu; "Kayyumları da götürmeli.

'Yeni belediyeler de kazanacağız' diyorlar. Böyle yapacaklar doğrusu budur. Bu yönüyle çalışmalar yapılıyor. Kürtler yerel seçimi önemsiyor. Kürtler için yerel seçim, genel seçimden daha önemli. Kürtlerin bir özgürlük sorunu var. Kendi kendini yönetme sorunu var. Kendi değerlerine sahiplenme sorunu var. En başta da kendisine sahiplenme sorunu var.

Bu bakımdan yerel yönetimler Kürtler için çok çok önemlidir. Bu nedenle zaten Kürtler önemli görüyor. Yoksa Meclis'e de grup kurma, orada da siyaset yapma önemlidir.
Bunlar zaten oluyor, gerçekleşiyor ama Kürtler için yerel yönetimler, belediyeler daha da önemli. Doğrudan kendi toplumunu, kendi coğrafyasını ilgilendirir, kendi insanını ilgilendiriyor.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu